Mała kuchnia – jak ją dobrze zaprojektować?

W wielu polskich rodzinach centrum i serce domu znajduje się w kuchni. Tutaj przygotowywane są posiłki, trwają rozmowy, przyjmowani są najbliżsi przyjaciele. Z tego powodu bardzo ważne jest odpowiednie zagospodarowanie kuchni, rozmieszczenie sprzętów i umeblowanie. Szczególnie kiedy pomieszczenie ma niewielkie rozmiary.

Aranżacja niewielkiej kuchni

Aby dobrze zagospodarować przestrzeń w kuchni, zacząć należy od właściwego rozstawienia mebli i sprzętów. W tym celu warto skonsultować się ze specjalistą, np. firmą projektująca i wykonującą meble kuchenne na wymiar. Wykonawcę takiego znaleźć można m.in. pod adresem https://polskiemeble.com.pl/partnerzy/kuchnia.

Bardzo ważne, aby ustawienie mebli i sprzętu było funkcjonalne a przestrzeń w szafkach maksymalnie wykorzystana. Wszystkie niezbędne akcesoria muszą się pomieścić w zamykanych szafkach, w szufladach i na półkach. Oprócz tego w pomieszczeniu musi się też zmieścić lodówka i kuchenka. Trudno sobie wyobrazić funkcjonalną kuchnię bez piekarnika, kuchenki mikrofalowej czy ekspresu do kawy, jednak przy bardzo małym metrażu czasami trzeba z czegoś zrezygnować. Warto też by znalazł się tam choćby maleńki stół, przy którym można zjeść śniadanie albo wypić kawę.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 20 =