Biznes i finanse

Biuro rachunkowe – jakie usługi oferuje?

Rachunkowość to bardzo szeroka dziedzina i istnieje wiele różnych rodzajów biur rachunkowych. Niektóre specjalizują się w przygotowywaniu podatku dochodowego od osób fizycznych, a inne zajmują się obsługą płac. Niektóre oferują nawet usługi księgowe dla małych firm.

Firmy te świadczą usługi dla osób fizycznych i firm jak:

Prowadzenie ksiąg rachunkowych 

Księgowy rejestruje Twoje transakcje finansowe w sposób zorganizowany, dzięki czemu mogą być one wykorzystane do przygotowania sprawozdań finansowych i raportów księgowych. Księgowi mogą być również odpowiedzialni za bilansowanie ksiąg, płacenie rachunków i zarządzanie rachunkami do zapłaty i należnościami.

Zobowiązania

Zobowiązania dotyczą pieniędzy należnych od Ciebie lub Twojej firmy innym osobom, które dostarczyły towary lub usługi na warunkach kredytowych. Dotyczy to dostawców, podwykonawców i innych sprzedawców, którzy przedłużyli okres kredytowania (np. płatność w ciągu 30 dni). Dział zobowiązań jest odpowiedzialny za dokonywanie terminowych płatności na tych kontach.

Należności 

Należności odnoszą się do pieniędzy należnych od innych osób za towary lub usługi zakupione na warunkach kredytowych (tj. płatność w ciągu 30 dni). Dział ds. należności jest odpowiedzialny za otrzymywanie tych płatności od klientów na czas, tak aby Twoja firma nie ponosiła opłat lub kar za opóźnienia w płatnościach ze strony klientów.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://www.biuro-libro.pl/.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 2 =