Technika i motoryzacja

Co powinniśmy robić, aby zadbać o funkcjonalność naszej klimatyzacji?

Prawdopodobnie wiesz, co trzeba zrobić, aby Twój klimatyzator działał sprawnie: Musisz upewnić się, że filtry są czyste, cewki są wolne od zanieczyszczeń, a panewka spustowa jest opróżniona. Istnieją jednak inne czynniki, które wpływają na to, jak dobrze działa klimatyzator.

Poniższe wskazówki pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojego systemu chłodniczego:

Korzystaj z profesjonalnej usługi inspekcji

Wyszkolony technik może zidentyfikować wszelkie problemy z centralnym klimatyzatorem i pomóc zapewnić jego maksymalną wydajność.

Uzupełnij gaz do klimatyzacji

Systemy klimatyzacji wymagają do pracy specjalnego gazu, a gdy ten gaz się skończy, nie można chłodzić domu. Uzupełnianie gazu jest szybkie i łatwe; wystarczy zamówić gaz do klimatyzacji z takich stron jak chociażby https://fixclima.eu/sklep/ i a następnie zlecić technikowi ponowne napełnienie go.

Regularnie czyścić lub wymieniać filtry powietrza

Kurz i zanieczyszczenia gromadzą się na powierzchniach filtrów, zmniejszając przepływ powietrza i zwiększając zużycie energii nawet o 30 procent. Filtry powinny być czyszczone lub wymieniane co trzy miesiące (lub częściej w zależności od warunków lokalnych). Użyj odkurzacza, aby usunąć większe cząstki z powierzchni filtra przed umieszczeniem go w jego szczelinie. Sprawdź również, czy nie ma blokad w rejestrach, kratkach i kanałach wentylacyjnych, używając elektrostatycznej szczotki do kurzu na wężu odkurzacza.

Pozbądź się nadmiaru wilgoci w ścianach wewnętrznych i sufitach swojego domu, instalując wentylator lub osuszacz powietrza

Oba te urządzenia mogą być sterowane przez termostat pokojowy ustawiony tak, aby aktywował się, gdy poziom wilgotności wzrośnie powyżej 50 procent w pomieszczeniach mieszkalnych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =