Zdrowie i medycyna

Dlaczego warto dbać o aktywność fizyczną swoich pracowników?

Istnieje wiele powodów, dla których pracodawcy powinni zachęcać swoich pracowników do odpowiedniej aktywności fizycznej.

Rzadziej chorują

Pracownicy, którzy otrzymują wystarczającą ilość ćwiczeń i pozostają aktywni, rzadziej chorują lub ulegają kontuzjom. Będą mniej skłonni do wezwania na chorobowe lub wzięcia wolnego z powodu choroby. Jest to dobre zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego pracownika, ponieważ zmniejsza ilość pracy, którą tracą, jak również ilość pieniędzy, która idzie na zatrudnienie personelu tymczasowego podczas ich nieobecności w pracy.

Mają więcej energii

Gdy pracownicy prowadzą zdrowy tryb życia, mają więcej energii, co sprawia, że są lepsi w swojej pracy (i bardziej zadowoleni ze swojego życia). 

Budują zespół

Programy ćwiczeń sponsorowane przez pracodawcę mogą pomóc w budowaniu zespołu wśród pracowników, którzy nie znają się jeszcze zbyt dobrze lub nie są przyzwyczajeni do regularnej współpracy. Ćwiczenia są również świetnym sposobem na zacieśnienie więzi między współpracownikami w związku z czymś, co jest zabawne, a nie stresujące (np. wspólne bieganie po torze przeszkód). To sprawi, że poczują się bardziej komfortowo wokół siebie i doprowadzi do lepszej współpracy w całej firmie. 

Jeśli jesteś zainteresowany taką formą, to szkolenia fitness dla firm Kraków, jest miastem, w którym bez problemu znajdziesz specjalistów.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =