Ogród i dom

Garnki najwyższej jakości

Wybór garnków do kuchni nie jest prosty. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ceny kompletów, ale też choćby to czy garnki nadają się do gotowania dla alergików. Ponadto można znaleźć różne materiały czy powłoki wykończeniowe, które nic nam nie mówią. Jak więc znaleźć garnki najwyższej jakości?

Ciekawa propozycja – garnki szklane lub gliniane

Szukając nowoczesnych garnków spełniających swoje zadanie, a jednocześnie antyalergicznych i antybakteryjnych warto skłonić się ku garnkom i patelnią ze szkła. Można je znaleźć w ofercie marki Visons, ale coraz częściej pojawiają się także w Polsce mimo, że to na zachodzie jest na nie prawdziwy boom. Tych garnków nie można używać na płycie indukcyjnej, ale świetnie sprawdzą się nawet w piekarnikach gazowych czy kuchenka mikrofalowych. Mimo, że trudno je kupić warto się im bliżej przyjrzeć.

Także garnki gliniane mają wielu zwolenników choć w Polsce są mniej popularne. Garnki rzymskie mogą być lakierowane jak i nielakierowane. Te pierwsze są bardziej odporne. Można w nich piec np. mięso czy chleby.

Popularne garnki i patelnie

Najczęściej to patelnie są pokrywane teflonem, choć i można znaleźć takie garnki. Są one popularne, ponieważ teflonowa powłoka zapobiega przywieraniu, a więc nic się nie przypada, a do tego łatwo je umyć. Patelnie teflonowe np. Tefal, wciąż uchodzą za najlepsze jakościowo.

Do kompletu potrzebne są jeszcze garnki, a tutaj najlepsze będą ceramiczne, ponieważ można ich używać na kuchence jak i do zapiekania potraw w piekarniku, a do tego są antyalergiczne i nie wpływają w żaden sposób na smak potraw.

Marką wartą polecenia jest Silit w sklepie internetowym WenaHome znajdziesz bogatą ofertę garnków tej firmy.

Szukasz porcelany Villeroy&Boch ? Sprawdź ofertę sklepu WenaHome.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 9 =