Ogród i dom

Jak oświetlić podjazd do domu i wejście?

Odpowiednie oświetlenie podjazdu oraz wejścia do domu to bardzo istotna kwestia, ponieważ rozjaśnienie tego konkretnego obszaru wpływa na nasz komfort. Zwłaszcza w sytuacji, gdy często wracamy do domu po zapadnięciu zmroku – pozwala bowiem poczuć się bezpieczniej i pewniej. Poza tym światło może być atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Wiele interesujących lamp zewnętrznych, opraw i kinkietów znajdziemy w tym konkretnym sklepie internetowym: https://lampanajutro.pl/.

Lampa sufitowa to nie jedyne możliwe rozwiązanie

Wjazd oraz wejście do mieszkania należy oświetlić zarówno dla własnego bezpieczeństwa, jak i wygody. Jeśli chodzi o furtkę wejściową, to wszystko zależy od jej konstrukcji. W przypadku modeli zadaszonych najlepiej sprawdzą się sufitowe oprawy halogenowe albo reflektorki zamontowane bezpośrednio pod daszkiem. Z kolei zwykła furtka może zostać oświetlona oprawami zainstalowanymi na bocznych słupkach. Tabliczka z numerem domu wymaga natomiast rozjaśnienia niewielkim reflektorem na specjalnym wysięgniku, a ścieżka prowadząca do drzwi – lampami na słupkach ustawionych wzdłuż niej (koniecznie połączonych z czujnikami ruchu).

W przypadku drzwi wejściowych optymalnym rozwiązaniem są dekoracyjne lampy zewnętrzne skierowane w dół, które doskonale oświetlą klamkę oraz zamek. Warto je wyeksponować, zawieszając po obu stronach drzwi, ewentualnie umieszczając na ścianach niszy. Dodatkowo zaleca się zamontowanie specjalnych opraw Led-owych w stopniach schodów, jeśli są one stosunkowo wysokie. Alternatywnym rozwiązaniem jest oświetlenie ich za pomocą lamp na słupkach umieszczonych po bokach stopni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 5 =