Ogród i dom

Jak oświetlić podjazd do domu i wejście?

Odpowiednie oświetlenie podjazdu oraz wejścia do domu to bardzo istotna kwestia, ponieważ rozjaśnienie tego konkretnego obszaru wpływa na nasz komfort. Zwłaszcza w sytuacji, gdy często wracamy do domu po zapadnięciu zmroku – pozwala bowiem poczuć się bezpieczniej i pewniej. Poza tym światło może być atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Wiele interesujących lamp zewnętrznych, opraw i kinkietów znajdziemy w tym konkretnym sklepie internetowym: https://lampanajutro.pl/.

Lampa sufitowa to nie jedyne możliwe rozwiązanie

Wjazd oraz wejście do mieszkania należy oświetlić zarówno dla własnego bezpieczeństwa, jak i wygody. Jeśli chodzi o furtkę wejściową, to wszystko zależy od jej konstrukcji. W przypadku modeli zadaszonych najlepiej sprawdzą się sufitowe oprawy halogenowe albo reflektorki zamontowane bezpośrednio pod daszkiem. Z kolei zwykła furtka może zostać oświetlona oprawami zainstalowanymi na bocznych słupkach. Tabliczka z numerem domu wymaga natomiast rozjaśnienia niewielkim reflektorem na specjalnym wysięgniku, a ścieżka prowadząca do drzwi – lampami na słupkach ustawionych wzdłuż niej (koniecznie połączonych z czujnikami ruchu).

W przypadku drzwi wejściowych optymalnym rozwiązaniem są dekoracyjne lampy zewnętrzne skierowane w dół, które doskonale oświetlą klamkę oraz zamek. Warto je wyeksponować, zawieszając po obu stronach drzwi, ewentualnie umieszczając na ścianach niszy. Dodatkowo zaleca się zamontowanie specjalnych opraw Led-owych w stopniach schodów, jeśli są one stosunkowo wysokie. Alternatywnym rozwiązaniem jest oświetlenie ich za pomocą lamp na słupkach umieszczonych po bokach stopni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =