Ogród i dom

Jakimi zasadami się kierować przy wyborze umywalki, przeznaczonej do łazienki?

Różne cechy umywalek sprawiają, że ich ostateczny wybór bywa trudny. Trzeba zdecydować nie tylko o kształcie, czy kolorze, ale także o sposobie montażu, czy materiale użytym do produkcji. Mając na uwadze wszelkie dylematy podpowiadamy, jak wybrać umywalkę do łazienki. Oto trzy najważniejsze zasady, którymi warto kierować się przy zakupie.

Zdecyduj, jakie wymiary ma mieć umywalka

Bardzo istotne są szerokość i głębokość umywalki. Parametry te trzeba dopasować do wnętrza, tak by umywalka nie zajmowała zbyt wiele miejsca, jednak pozwalała na swobodne korzystanie. Zasada jest prosta – jeśli potrzebujesz wąskiej umywalki, szukaj tej o największej głębokości. W modelach szerszych możesz pozwolić sobie na wyżej osadzone dno. Zwiększy to komfort korzystania z umywalki.

Dopasuj materiał do swoich potrzeb i designu wnętrza

Umywalki może cechować inna trwałość i odporność na osadzanie się zabrudzeń. Warto decydować się zwłaszcza na modele ceramiczne, których szkliwiona powierzchnia ułatwia utrzymanie czystości oraz chroni przed zarysowaniami. Trzeba też zwrócić uwagę na kształt kupowanego produktu. Przyglądając się umywalkom firmy Villeroy & Boch widać, że mogą być to formy okrągłe, podłużne, czy zaostrzonymi krawędziami. Zarówno kształt, jak i odcień umywalki trzeba dopasować do ogólnego charakteru łazienki. Możesz je dobrać np. do stylu sedesu i wanny, które znajdują się we wnętrzu.

Więcej miejsca nad czy pod umywalką?

Przy zakupie zdecyduj, czy zależy Ci na przechowywaniu akcesoriów łazienkowych w szafce pod umywalką. Dzięki temu łatwiej będzie Ci określić, który model produktu pasować będzie do Twojego domu. Jeśli planujesz trzymać tylko niezbędne przedmioty pod zlewem, wówczas zdecyduj się na umywalkę podblatową. Model nablatowy spisze się wówczas, gdy potrzebujesz zdecydowanie więcej miejsca na artykuły trzymane w łazience.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =