Ogród i dom

Jak odmienić wygląd kuchni przy pomocy pojedynczych akcesoriów?

Czasami naprawdę nie potrzeba wiele by odmienić wnętrze, szczególnie jeśli chodzi o kuchnie. Zazwyczaj na urządzenie tego pomieszczenia wydajemy ogromne kwoty, a już po kilku latach mamy ochotę wprowadzić pierwsze zmiany. Niestety nowa aranżacja to spory wydatek. Aby do tej funkcjonalnej przestrzeni dodać odrobiny świeżości, postawmy na niebanalne oświetlenie. Ciekawy żyrandol do kuchni, bardzo modne lampy punktowe, albo niebanalny plafon dodadzą wnętrzu charakteru i zaspokoją naszą potrzebę modyfikacji na kilka następnych lat.

Wielka moc drobnych akcesoriów

Gdy już wybierzemy nowy model oświetlenia kuchennego, który z dumą będzie zdobił nasz sufit, warto dobrać do tego listwy LED mocowane pod szafkami. Unowocześnią one nieco pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest też wprowadzenie koloru za pomocą drobnych dodatków tekstylnych. Sprawdzą się tu rolety, ręczniki kuchenne, rękawice do gorących naczyń. Dobrze egzamin zda również wyeksponowanie efektownej zastawy stołowej lub szkła do napojów w witrynkach i na półkach.

Niezawodne w przypadku odświeżania aranżacji są także rośliny. W kuchni idealnie zagrają doniczki ze świeżymi ziołami, których będziemy mogli używać w czasie gotowania. Przy okazji zielone listki będą stanowiły piękną ozdobę. Pamiętajmy jednak, by w nie ustawiać na blatach niepotrzebnych bibelotów. Będą one gromadzić trudny do usunięcia tłuszcz oraz kurz, a to zdecydowanie przysporzy nam niepotrzebnej pracy. Dotyczy to wszystkich przedmiotów znajdujących się w kuchni. W sklepach jest obecnie tak wiele pięknych akcesoriów użytkowych, że z pewnością znajdziemy coś, co przypadnie nam do gustu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 20 =