Ogród i dom

Szambo betonowe – co warto wiedzieć?

Istnieje wiele informacji dostępnych na temat szamba. Ale są pewne rzeczy, które trzeba wiedzieć o szamba betonowe, które pomogą Ci wybrać, co jest właściwe dla Twojego domu.

Co to jest betonowy zbiornik na szambo?

Szamba są podziemne zbiorniki, które trzymają ścieki, dopóki nie rozkłada się naturalnie i staje się bezpieczny do zrzutu do gleby. Betonowe szambo jest jeden wykonany z wzmocnionego betonu. Materiał ten sprawia, że zbiornik jest mocniejszy niż inne rodzaje szamba, dzięki czemu może wytrzymać większe ciśnienie spowodowane przez znajdujące się w nim odpady.

Jak to działa?

Szambo betonowe działa jak każdy inny rodzaj szamba – ma dwie komory, które oddzielają odpady stałe od płynnych, aż będą gotowe do uwolnienia do gleby. W pierwszej komorze znajduje się żwir lub piasek, który pomaga odfiltrować odpady stałe i nie dopuścić do ich zatkania w drugiej komorze, gdzie bakterie rozkładają pozostałe odpady, które następnie przepływają rurami do obszaru absorpcji pod trawnikiem lub ogrodem, gdzie z czasem są wchłaniane przez naturalne procesy zachodzące w ziemi.

Jakie ma zalety?

Trwały – Beton jest znacznie silniejszy niż glina, plastik lub zbiorniki z włókna szklanego. Szamba betonowe będą trwać dłużej niż ich odpowiedniki i mogą obsługiwać wszystko, od temperatur zamarzania do ciężkich obciążeń śniegiem bez pęknięć lub rozpadu.

Dłuższa żywotność – szamba betonowe działają dłużej, ponieważ nie ulegają korozji, jak to się dzieje w przypadku szamb stalowych, które z czasem rdzewieją na skutek erozji wodnej spowodowanej przesiąkaniem ścieków z wnętrza zbiornika. Jeśli Twoja nieruchomość ma piaszczysty rodzaj gleby, która odwadnia się bardzo szybko i nie zatrzymuje wody, to może to być również zaletą dla Ciebie, ponieważ oznacza to, że będzie mniejsza retencja wody w zbiorniku, co pozwala mu wyschnąć szybciej między użytkownikami niż inne rodzaje systemów.

Jeśli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, to szamba betonowe Opolskie, są miejscem, w którym to zrealizujesz.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + szesnaście =