Biznes i finanse

Wyposażeniowe ABC salonu kosmetycznego

Dla niektórych otwarcie salonu kosmetycznego może okazać się przytłaczającym zadaniem. Dlatego ważne jest pozytywne nastawienie i porządny plan. Kiedy już wiemy, jaki lokal mamy do dyspozycji, warto zrobić listę wyposażenia, które koniecznie musi znaleźć się w gabinecie.

Stacja do manicure powinna pojawić się na szczycie naszej listy. Prawdopodobnie będzie ona stanowić najważniejszy punkt powstającego salonu, dlatego na jej wybór warto poświęcić więcej czasu. Wygodne, schludne i stylowe miejsce do robienia paznokci z pewnością okaże się kluczowe dla sukcesu nowo otwieranego biznesu. Powinna składać się z: 

– odpowiednio wyprofilowanego stolika, który pomieści lakiery, pędzle oraz inne niezbędne narzędzia,

– krzeseł wygodnych zarówna dla klienta, jak i manikiurzysty,

– właściwego oświetlenia.

Niektóre stacje mają także już wbudowane lampy UV.

Krzesła do pedicure

Fotele do pedicure z wbudowanymi wanienkami na stopy sprawiają, że salon kosmetyczny wygląda bardziej profesjonalnie. Oczywiście są one również sporym wydatkiem, dlatego na początku można zdecydować się na prostsze krzesła z podnóżkami. Ważne jest, żeby siedzisko zapewniało komfort klientowi i nie utrudniało pracy pedikiurzyście. 

Miejsce do dezynfekcji

Istnieją różne sposoby na utrzymanie czystości narzędzi wielokrotnego użytku. Warto jednak zdecydować się na takie rozwiązania, które będą widoczne dla klientów. Dla większości z nich stanowi to nieme zapewnienie, że salon jest regularnie dezynfekowany. Do odkażania można używać zarówno urządzeń wykorzystujących promienie UV, jak i gorącą parę wodną.

Pozostałe wyposażenie

Ważnym punktem każdego salonu jest recepcja. Odpowiednia lada lub biurko oraz wygodne krzesła w poczekalni mogą okazać się kluczem do sukcesu. Dlatego meble do gabinetu kosmetycznego powinno się wybierać starannie, pamiętając, że w pewnym sensie stanowią one również naszą wizytówkę.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + dziewięć =