Biznes i finanse

Jakimi sprawami zajmuje się prawnik?

Prawnik to osoba, która jest prawnie przeszkolona do udzielania profesjonalnych porad w sprawach prawnych. Prawnicy pomagają swoim klientom poruszać się po skomplikowanym systemie prawnym. Rodzaje spraw, którymi może zajmować się prawnik zależą od jego specjalizacji, ale większość prawników będzie zajmować się przynajmniej niektórymi sprawami cywilnymi. Sprawy cywilne mogą obejmować roszczenia z tytułu obrażeń ciała, spory dotyczące umów i transakcji na rynku nieruchomości.

Sprawy cywilne

Sprawy cywilne często dotyczą odszkodowań pieniężnych – na przykład, jeśli zostałeś ranny w wypadku samochodowym i chcesz pozwać drugiego kierowcę o odszkodowanie za rachunki medyczne i utracone zarobki. 

Sprawy karne

Z drugiej strony, sprawy karne są wnoszone przez prokuratorów przeciwko osobom oskarżonym o złamanie prawa. Sprawy karne mogą skutkować karą więzienia lub grzywnami, ale nie obejmują odszkodowań pieniężnych przyznawanych przez sędziego lub ławę przysięgłych.

Dalej masz wątpliwości?

Jeśli masz pytania o to, który prawnik jest dla Ciebie, zapytaj przyjaciół i rodzinę, czy mają jakieś zalecenia. Możesz również sprawdzić stronę internetową: https://www.adwokat-figzal.pl/, aby sprawdzić interesujące Cię szczegóły.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =