Zabawki, które przydadzą się dziecku latem

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Okres wakacyjny, to ten moment w roku, podczas którego starsze dzieci mogą odpocząć od codziennych prac domowych i zająć się swoimi ulubionymi zajęciami. Z kolei te młodsze mają okazję spędzić więcej czasu z rodzicami, a nie przybywać ciągle w żłobkach i przedszkolach. Sposobów na spędzenie lata jest mnóstwo, wszystko zależy tak naprawdę od kreatywności pupila. Czasami bywa jednak, że te najbardziej tradycyjne rozwiązania; gra w piłkę nożną, budowanie zamków z piasku zaczynają nużyć i przestają przynosić małoletniemu radość. Co w takim przypadku? 

Aby wolny czas nie był tym straconym, można sięgnąć po zaawansowane rozwiązania w postaci kupna gadżetu. Na obecnym rynku wariantów jest cała masa. Przykładowo dla małego miłośnika motoryzacji sprawić można dziecięcy pojazd napędzany przez akumulator. Natomiast dla nieco bardziej ruchliwych pociech, nie umiejących usiedzieć chwili w miejscu z pewnością sprawdzi się deskorolka oraz rolki. Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych predyspozycji dziecka. Jedno jest pewne, dla każdego coś miłego.

Motocykl na akumulator

Takie dziecięce pojazdy są jednymi z bardziej rozchwytywanych spośród pozostałych pojazdów dla dzieci. Duży wybór można znaleźć na http://ekstrazabawki.pl/Motory-c499. Młodociany ma możliwość sterowania samodzielnie lub dzięki pilotowi zamieszczanemu w zestawie. Tego typu zabawka to frajda na wiele godzin, dziecko wreszcie przestanie być zmęczone czasem wolnym, a zacznie z niego brać całymi garściami. Przy zakupie takiego pojazdu w niesamowity sposób pobudza się wyobraźnię dziecka, jednocześnie rozwijając motorykę.

Gadżet ten przynosi także walor edukacyjny, w postaci wytężonej  większej odpowiedzialności dziecka oraz troski o drugiego człowieka. Poruszanie się motocyklem na akumulator jest przecież pewnego rodzaju symulacją rzeczywistości. Nie zdziwi więc fakt, że pociecha zacznie szybciej przyswajać, a jednocześnie zapamiętywać podstawowe znaki drogowe. Jedna zabawka, a tak wiele wnosi do świata małego odkrywcy.

Fishboard

Dla niewtajemniczonych nazwa ta może przyprawić o mały zawrót głowy i doprowadzić do wielu nieporozumień. Fishboard jest deską typowo przeznaczoną dla dzieci. Idealnie sprawdza się do nauki jazdy, a o to przecież chodzi, żeby młody adept nie zraził się swoimi pierwszymi niepowodzeniami i chciał stawać się coraz lepszym i lepszym w jeździe na tej desce. Początkujący sportowiec przekona się, że jest ona bardzo zwrotna, przez co pierwsze kroki okażą się dziecinnie proste, a dalsza jazda przyniesie masę frajdy i niezapomnianych wrażeń.

Koła zamontowane w fishboard są nieco większe niż standardowe, a zarazem miękkie dlatego też dziecko poradzi sobie z poruszaniem się nawet po najbardziej nierównym terenie. Gadżet ten na pewno sprawdzi się w miejskich warunkach, a jego użytkownik zacznie wyróżniać się w tłumie znajomych i poczuje dumę z posiadanej zabawki/ gadżetu. Spośród wszystkich tych zalet najważniejsza jest zabawa na świeżym powietrzu, aktywnie i bez ciągłego spędzania czasu przy komputerze lub telewizorze.

Rolki jako alternatywa

Zakup rolek na https://www.ekstrazabawki.pl to z pewnością klasyczne i sprawdzone rozwiązanie. Zabawka dostępna od wielu lat, jednak jej popularność nie maleje, a z roku na rok na ulicach i w parkach widać coraz więcej rolkarzy. Czemu warto zastanowić się nad zakupem rolek? To proste. W dzisiejszych czasach wiele dzieci ma problem z prawidłowym zachowaniem wagi, a poruszanie się na rolkach wymaga wysiłku fizycznego. Z drugiej strony poprawia się koordynacja dziecka, dodatkowo wzmacnianie są mięśnie brzucha, pleców oraz ramion.

W tym wszystkim najlepsze jest to, że maluch nie będzie traktował używanie tego gadżetu jako forma uprawiania sportu, lecz będzie się on mu kojarzył z zabawą i wiecznymi wyścigami z rówieśnikami. Eskapady na rolkach mogą także zjednoczyć rodzica i podopiecznego. Rolki to na obecne realia nieduży wydatek. Warto, aby rodzic także się w nie zaopatrzył. Od momentu zakupu żadne granice nie istnieją, a na rodzinnych rolkarzy czeka mnóstwo chodników, a przede wszystkim ścieżek rowerowych. Wspólne chwile w sportowym wydaniu to coś, co jednoczy pokolenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Odzież dla chłopców – czego nie może zabraknąć w ich szafie?
Odzież dla chłopców – czego nie może zabraknąć w ich szafie?
Wyposażenie szafy chłopca nie jest sprawą prostą. W grę wchodzą nie tylko pory roku, ale również różne okazje czy sytuacje, […]
Kiedy pojawiły się zdjęcia nagrobne? Jak są produkowane?
Kiedy pojawiły się zdjęcia nagrobne? Jak są produkowane?
Praktyka ta stała się bardziej popularna, gdy pod koniec XIX i na początku XX wieku gazety zaczęły drukować nekrologi – […]
Jak wykonać strop?
Jak wykonać strop?
Strop w budownictwie znaczy bardzo wiele i jest jednym z podstawowych elementów, dzięki którym budynek w ogóle może zaistnieć. Strop […]