Biznes i finanse

Założenie własnej firmy – jakich formalności trzeba dopełnić?

O założeniu własnej działalności gospodarczej myśli dużo osób. Dla wielu z nich wizja załatwiania wszystkich formalności, brak odpowiedniego doświadczenia i wiedzy to kwestie spędzające sen z powiek. Jesteś jedną z nich? Chcesz dowiedzieć się jak zrobić to krok po kroku? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Wybór formy prawnej oraz opodatkowania działalności

Jest to najważniejszy krok w całym procesie. W zależności od tego czy planujesz założyć firmę prowadzoną w pojedynkę, czy też spółkę, musisz zdecydować się na jedną z form działalności funkcjonujących w Polsce. Wśród nich są m.in.: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka z.o.o., spółka partnerska czy spółka jawna. Ponadto, musisz także podjąć decyzję dotyczącą sposobu opodatkowania swojej firmy, wybierając spośród: zasad ogólnych, ryczałtu, czy podatku liniowego. Jeśli zastanawiasz się jaki wybór będzie dla Ciebie najlepszy to skorzystaj z pomocy profesjonalistów, takich jak: https://www.sigma.zgora.pl/, którzy przedstawią Ci wszystkie za i przeciw, a ponadto przeprowadzą Cię przez cały proces zakładania własnej działalności gospodarczej.

Kody PKD

Jest to ważny element, gdyż z jego pomocą określisz przedmiot działalności Twojego przedsiębiorstwa. Kodów do wyboru jest około 400, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź ile z nich możesz wybrać, a także czy maksymalnie wyczerpałeś temat.

Wniosek do CEIDG

To etap będący sednem całego procesu – założenie działalności. Wszystkie powyższe wybory są nieodłącznymi elementami składanego wniosku i muszą zostać w nim zawarte. Jeśli masz wątpliwość jak go wypełnić, skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Konto firmowe oraz pieczątka

Jest to pewnego rodzaju kropka nad „i”. Twoja firma już istnieje, a Ty dla pełnej skuteczności swoich działań potrzebujesz już tylko firmowego konta oraz pieczątki. W tym celu udaj się do banku z całą niezbędną dokumentacją i zaprojektuj swoją wymarzoną pieczątkę.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =