Sposób życia i styl

Co ćwiczyć, by schudnąć?

Coraz więcej osób stara się zdrowo odżywiać i dbać o swoją kondycję. Często, zarówno kobiety, jak i mężczyźni starają się również zrzucić zbędne kilogramy oraz zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej. Odpowiednio dobrana dieta i wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych to jednak nie wszystko. Aby schudnąć należy regularnie trenować. Jakie ćwiczenia sprawią, że utrata kilogramów będzie dużo łatwiejsza?

Wysiłek fizyczny i trening cardio

Starając się zgubić zbędne kilogramy, powinno się przede wszystkim wykonywać regularne treningi cardio. Jest to rodzaj ćwiczeń, który poprawia kondycję, wytrzymałość i wydolność organizmu oraz pozwala zredukować poziom tkanki tłuszczowej. Dla początkujących najlepszy będzie trening biegowy. Aby zacząć swoją przygodę z bieganiem, wystarczy skompletować odpowiedni strój sportowy oraz lekkie obuwie biegowe.

Aktywność tą można wykonywać w pobliskim parku, w lesie czy na łące. Możliwe jest również ćwiczenie na siłowni lub w domu, jednak należy wtedy korzystać ze specjalnej bieżni. Intensywne bieganie pozwala spalić nawet 650-900 kcal w ciągu godziny. Jest to więc bardzo dobry sposób na schudnięcie i poprawę wyglądu sylwetki.

Jak sprawdzić, czy bieganie przynosi efekty?

Przed rozpoczęciem regularnego aktywności fizycznej warto zapisać swoją obecną wagę oraz wymiary. Później najlepiej jest mierzyć się co tydzień i analizować postępy. Pomocny może okazać się również kalkulator tkanki tłuszczowej, który pozwoli oszacować procent ile procent masy ciała stanowi tłuszcz. Wykonując pomiar co jakiś czas, jesteśmy w stanie określić, czy trening cardio przynosi odpowiednie efekty i w razie konieczności zwiększyć intensywność aktywności fizycznej lub zmienić jej rodzaj.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + trzynaście =