Branża budowlana

Aranżacja w cegle – co stosować, aby materiał nie stracił na jakości?

Lata temu w budownictwie dominowała głównie cegła czerwona. Stanowiła element wykończeniowy kominka czy framug okiennych, ale i zapełniała całe ściany mieszkań. Trend ten jednak w końcu stracił na intensywności i czerwony model przestał być tak popularny – nadal możemy się z tym rozwiązaniem spotkać i nadal w wielu wypadkach kolor ten bardzo dobrze się sprawdzi. Nie zmienia to faktu, że obecnie istnieje wiele innych i ciekawszych projektów. Nie zapominajmy też, że każdy rodzaj cegły dekoracyjnej czy budowlanej wymagać będzie od nas właściwej pielęgnacji.

Ściany z cegieł

Cegła coraz częściej wykorzystywana jest jako uzupełnienie przestrzeni kuchennej czy jadalnianej. Tradycyjny rodzaj jest zastępowany lżejszymi i delikatniejszymi płytkami klinkierowymi lub betonowymi. Do ich ochrony, a zarazem utrzymania wysokiej estetyki stosujemy impregnaty – te są powszechnie dostępne i w sklepach stacjonarnych, i w ich internetowych odpowiednikach. Praca z impregnatem do cegły da nam zauważalnie lepsze efekty od zwykłych, domowych metod. Przede wszystkim będziemy w stanie nałożyć specjalną śliską i trwałą warstwę na ścianę ceglaną, która zwiększa jej wytrzymałość, ale i podniesie walory dekoracyjne. 

W dzisiejszym budownictwie dużym zainteresowaniem cieszą się również płytki ceglane, dostępne na stronie https://cekobud.pl/pl/24-plytki-ceglane. Lżejsze od klasycznej cegły, a także i bardziej uniwersalne, stanowią element aranżacyjny, który może zostać wykorzystany w większości pomieszczeń. Jednocześnie również i ten rodzaj powinien być poddawany regularnej pielęgnacji.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 5 =