Sposób życia i styl

Berety i czapki dziecięce – kiedy je nosić

Ubranie małego dziecka w odzież wierzchnią może przyprawić nas o ból głowy. Zwłaszcza, jeśli maluchowi nie pasuje jedna lub więcej części garderoby – wtedy to każde wyjście na zewnątrz zaczynać się może kłótnią i nieporozumieniem. A wystarczy wsłuchać się tylko w potrzeby dziecka – czapka, która nam wydaje się odpowiednia nie zawsze sprawiać musi komfort maluchowi. Przede wszystkim, z nakryć głowy korzystajmy wyłącznie wtedy, gdy przebywamy na zewnątrz. W pomieszczeniach, zwłaszcza tych dobrze nagrzanych jest to niewskazane.

Kiedy zakładać dziecku czapki oraz berety?

Klimat w Polsce nie należy do najcieplejszych na terenie Europy, co wymaga od nas szybkich reakcji na zachodzące w pogodzie zmiany. Podczas pory jesiennej oraz zimowej pogoda nie zachęca do wychodzenia, a panujące temperatury wymagają od nas przywdziania ciepłych ubrań. Jednak, maluch musi się ruszać, toteż naszym wyjściom z nim żadna prognoza nie powinna być straszna – pamiętajmy jednak, aby w gorszych warunkach zwrócić szczególną uwagę na jego garderobę oraz nakrycie głowy.

Berety na główkę dziecka sprawdzą się głównie w okresie wiosenno-letnim, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich na przełomie jesieni. Temperatury utrzymywać się mogą wtedy nawet w okolicach 20 stopni, a odzianie malucha w grubą czapkę wełnianą w takich okolicznościach może skończyć się jego przegrzaniem. Letnie czapki dziecięce charakteryzują się przewiewnością, lekkością oraz nieuwieraniem w główkę. Przed zakupem zwróćmy uwagę na sposób ich wentylacji oraz to, w jaki sposób zostały wykonane. Nie wszystkie materiały dobrze przepuszczają powietrze, co spowodować może zmniejszenie się komfortu noszenia.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =