Sposób życia i styl

Berety i czapki dziecięce – kiedy je nosić

Ubranie małego dziecka w odzież wierzchnią może przyprawić nas o ból głowy. Zwłaszcza, jeśli maluchowi nie pasuje jedna lub więcej części garderoby – wtedy to każde wyjście na zewnątrz zaczynać się może kłótnią i nieporozumieniem. A wystarczy wsłuchać się tylko w potrzeby dziecka – czapka, która nam wydaje się odpowiednia nie zawsze sprawiać musi komfort maluchowi. Przede wszystkim, z nakryć głowy korzystajmy wyłącznie wtedy, gdy przebywamy na zewnątrz. W pomieszczeniach, zwłaszcza tych dobrze nagrzanych jest to niewskazane.

Kiedy zakładać dziecku czapki oraz berety?

Klimat w Polsce nie należy do najcieplejszych na terenie Europy, co wymaga od nas szybkich reakcji na zachodzące w pogodzie zmiany. Podczas pory jesiennej oraz zimowej pogoda nie zachęca do wychodzenia, a panujące temperatury wymagają od nas przywdziania ciepłych ubrań. Jednak, maluch musi się ruszać, toteż naszym wyjściom z nim żadna prognoza nie powinna być straszna – pamiętajmy jednak, aby w gorszych warunkach zwrócić szczególną uwagę na jego garderobę oraz nakrycie głowy.

Berety na główkę dziecka sprawdzą się głównie w okresie wiosenno-letnim, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich na przełomie jesieni. Temperatury utrzymywać się mogą wtedy nawet w okolicach 20 stopni, a odzianie malucha w grubą czapkę wełnianą w takich okolicznościach może skończyć się jego przegrzaniem. Letnie czapki dziecięce charakteryzują się przewiewnością, lekkością oraz nieuwieraniem w główkę. Przed zakupem zwróćmy uwagę na sposób ich wentylacji oraz to, w jaki sposób zostały wykonane. Nie wszystkie materiały dobrze przepuszczają powietrze, co spowodować może zmniejszenie się komfortu noszenia.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 5 =