Sposób życia i styl

Co obejmuje kurs na prawo jazdy?

Osoby zainteresowane prowadzeniem samochodu wiedzą doskonale, że zdobycie tej umiejętności jest możliwe po zapisaniu się na kurs prawa jazdy. Nie każdy potencjalny kursant wie jednak, czego oczekiwać już podczas szkolenia. Każda szkoła przygotowująca przyszłych kierowców funkcjonuje na nieco innych zasadach. Pewne założenia nie zmieniają się jednak. 

Po pierwsze – teoria

Decydując się na kurs prawa jazdy w Poznaniu, należy liczyć się z tym, że jego część teoretyczna będzie trwać przynajmniej przez 30 godzin lekcyjnych. To właśnie w czasie jej trwania kursanci poznają podstawy kierowania pojazdem, swoje prawa i obowiązki jako kierowcy oraz najważniejsze zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Na tym etapie uczniowie zdobywają też wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wykłady są tu połączone z ćwiczeniami, w czasie których wiedza teoretyczna testowana jest w praktyce.

Po drugie – zdobywanie umiejętności praktycznych

Część praktyczna kursu to 30 godzin zegarowych, które uczeń spędza wraz z instruktorem w specjalnie przystosowanym do tego pojeździe. Nie może rozpocząć się przed zakończeniem zajęć teoretycznych, obejmuje przy tym zarówno ćwiczenia na placu manewrowym, jak i uczestnictwo w ruchu drogowym, zarówno na terenie miasta, jak i poza obszarem zabudowania. Instruktorzy nie mają ściśle określonego czasu, w jakim powinni wprowadzać kolejne elementy kursu. Ich decyzja jest więc podyktowana tym, jaki jest poziom zaawansowania konkretnego ucznia. Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym. Jego zdanie pozwala na uzyskanie zaświadczenia, które uprawnia do przystąpienia do egzaminu państwowego. Na  http://prymus-osk.pl/kurs-prawa-jazdy/kat-b/ można dowiedzieć się więcej na temat przebiegu samego kursu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + dwadzieścia =