Sposób życia i styl

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik dla dziecka?

Podstawową funkcją fotelika dla dziecka powinno być jego bezpieczne przewożenie. Dopiero w dalszej kolejności liczy się estetyka. Należy też zwrócić uwagę na komfort dziecka. O jakich cechach fotelika powinno się pomyśleć w pierwszej kolejności? 

Rodzaje fotelików dla dzieci 

Foteliki dzielą się w zależności od wieku i wagi dzieci. Noworodki i niemowlęta dla przykładu powinny poruszać się tyłem do kierunku jazdy. Wpływa to na bezpieczeństwo wrażliwego kręgosłupa. W przypadku nieco starszych dzieci można już jeździć przodem, gdzie sprawdzić się może fotelik espiro. Dostosowany jest on do wszystkich dzieci do 25 kilogramów. Wyposażony w pięciopunktowe pasy zapewnia maksymalne bezpieczeństwo przy nagłych zrywach samochodu. 

Ważne elementy siedziska

Najważniejszym elementem fotelika są wcześniej wspomniane pasy. To one chronią przed ewentualnym wypadnięciem ze swojego miejsca. W niektórych wypadkach fotelik jest dostosowany pod pasy samochodowe, przez co dziecko nie potrzebuje dodatkowej uprzęży. Warto zwrócić uwagę czy fotelik posiada prowadnice oraz uchwyty, które zabezpieczają pas biodrowy. Na komfort jazdy wpływają podłokietniki oraz wygodny zagłówek, które powinny być trwałe, ale jednocześnie miękkie. Dobrze, kiedy fotelik można regulować jeśli chodzi o kąt nachylenia. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + cztery =