Zdrowie i medycyna

Dlaczego przy wystąpieniu ubytku w zębie, należy się udać jak najszybciej do stomatologa?

Ubytek to dziura w zębie powstała w wyniku nagromadzenia się płytki i kamienia nazębnego. Ubytek może prowadzić do poważniejszych problemów stomatologicznych, takich jak ból zęba, ból i zakażenie.

Ważne jest, aby w przypadku wystąpienia ubytku w zębie jak najszybciej udać się do dentysty, takiego jak np. Dental Care, ponieważ nieleczony może prowadzić do dalszych problemów. Im wcześniej zgłosisz się do dentysty, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ubytek rozprzestrzeni się i stanie się poważniejszym dla nas powikłaniem.

Jakie konsekwencje mogą wystąpić, przy pojawieniu się ubytków w zębach?

1) Ból zęba – im dłużej zwlekasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz odczuwać ból w jamie ustnej. W miarę upływu czasu ból może stać się nie do zniesienia i wpływać na inne sfery życia.

2) Infekcja – jeśli nie leczysz ubytku w zębie, może on w końcu przekształcić się w infekcję, która rozprzestrzeni się na cały organizm i spowoduje poważne problemy zdrowotne.

3) Utrata zęba – bez odpowiedniego leczenia ubytek będzie się powiększał, aż w zębie pozostanie tylko tkanka miazgi i nerwy. Tkanka miazgi staje się niezwykle wrażliwa i podatna na nieodwracalne uszkodzenia, jeśli zostanie wystawiona na działanie powietrza lub cząsteczek jedzenia znajdujących się w jamie ustnej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =