Zdrowie i medycyna

Czego do pracy potrzebuje podolog?

Podolog to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem oraz leczeniem różnych chorób i dolegliwości w obrębie stóp. Przeprowadza m.in. zabieg usuwania odcisków i kurzajek, rekonstruuje płytki paznokciowe, wykonuje specjalny pedicure, a także usuwa stany zapalne oraz grzybicę. W swojej codziennej pracy wykorzystuje liczne narzędzia oraz akcesoria. Doskonałym przykładem są choćby cęgi do obcinania paznokci, które można zamówić na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/narzedzia-podologiczne/cegi-do-paznokci.

Lista niezbędnych elementów jest imponująca

Każdy podolog wykorzystuje regularnie rozmaite narzędzia gwarantujące stopom pacjentów perfekcyjny wygląd. Zaliczamy do nich przede wszystkim cążki i nożyczki do skracania paznokci z długości, pesety do usuwania skórek, skalpele do wycinania zrogowaciałego naskórka, a także ścinaki, pilniki, dłuta, wydrążacze, puszerki, kapturki ścierne, tarki, kopytka, frezarki oraz heblarki. Wymienione elementy nie tylko pozwalają na sprawne i w pełni profesjonalne wykonanie pedicure medycznego, ale też przydają się podczas różnych zabiegów o charakterze typowo leczniczym. Powinny one być wykonane ze stali nierdzewnej, tak aby były wystarczająco wytrzymałe.

W gabinecie podologicznym niezbędna jest ponadto sterylizacja narzędzi kosmetycznych ze szkodliwych dla zdrowia bakterii i wirusów. Doskonale nadaje się do tego celu nowoczesny autoklaw parowy z wbudowanym elektronicznym systemem bezpieczeństwa. Pozostałe pożądane elementy wyposażenia to: peelingi regeneracyjne. maści na popękaną skórę, płyny ochronne, brodziki przeznaczone do moczenia stóp przed pedicure, pomocniki szafkowe, podnóżki i masażery.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 3 =