Zdrowie i medycyna

Dlaczego warto znać pierwszą pomoc?

Każdy dorosły obywatel powinien znać podstawy pierwszej pomocy. Uratować życie innej osobie mogą zresztą również młodsze osoby. Warto w tym celu zapisać się na odpowiedni kurs. Daje to nie tylko możliwość uratowania kogoś, ale też pozwala uniknąć niektórych konsekwencji prawnych. Dlaczego dobrze znać podstawy pierwszej pomocy? 

Ratowanie życia oraz zdrowia 

Nie ma chyba lepszego argumentu na opanowanie podstaw pierwszej pomocy niż ratunek czyjegoś życia. Wiele osób lekceważy szansę znalezienia się w pobliżu groźnego wypadku. Jest ich jednak więcej niż mogłoby się wydawać. Same stłuczki samochodowe to w Polsce 30 000 przypadków rocznie. Dochodzi w nich nie tylko do stłuczeń, ale też problemów z krwawieniem, oddychaniem czy zatruciem. Uratowanie życia umożliwi sprawdzony kurs, na który można się zapisać na stronie https://medluk.pl/kurs/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy/

Konsekwencje prawne 

Dorosła osoba ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy w trakcie wypadku. Stanowi o tym 162 artykuł Kodeksu Karnego. Wynika z niego, że za nieudzielenie pomocy grozi nawet karą pozbawienia wolności. Nie musi się ona oczywiście zakończyć sukcesem, ale trzeba przynajmniej spróbować. Warto w takiej sytuacji posiadać odpowiednie umiejętności. Może zdarzyć się, że wokół nie będzie innej osoby, która zrobi to zamiast nas.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =