Ogród i dom

Estetyczny ogród – jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

Ogród powinien być miejscem, w którym bez trudu odpoczniemy i nabierzemy energii. Przestrzenią zaprojektowaną w taki sposób, aby zadowolić gusta nasze, a nie innych. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby inspirować się aktualnymi trendami ogrodowymi – a nuż niektóre rozwiązania okażą się spójne z naszą wizją lub zachęcą do pewnych eksperymentów aranżacyjnych. Pomogą nam w tym przede wszystkim drewniane konstrukcje i elementy.

Drewno fundamentem stylowego, ale i komfortowego ogrodu

Podczas projektowania przestrzeni ogrodowej należy pamiętać o tym, że powinno być to również miejsce funkcjonalne i praktyczne. Warto zadbać o mały składzik na narzędzia czy zadaszone fragmenty, które umożliwią nam przebywanie na zewnątrz w trakcie opadów deszczu. Użytkownikom bardziej zainteresowanym drewnianymi konstrukcjami polecana jest witryna Idea Garden. W ofercie sklepu dostępne są: deski tarasowe, drewno kompozycyjne, a także akcesoria montażowe (podkładki, wkręty, oleje czy akcesoria do czyszczenia i renowacji).

Ciekawą alternatywą jest i taras drewniany. Montaż takiej konstrukcji nada całości sporej estetyki i elegancji. Drewno bardzo dobrze łączy się z kolorem zielonym – szczególnie, gdy zadbamy o właściwe oświetlenie zewnętrzne. Nawet mała powierzchnia ogrodowa stanowić może wyśmienite miejsce do spędzania czasu wolnego z rodziną lub ze znajomymi. Zwróćmy także uwagę na naturalną rzeźbę terenu, na którym znajduje się ogród – wykorzystajmy maksymalnie to, co ta oferuje (roślinność, rodzaj gleby, potencjalne oczka wodne i inne).

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =