Technika i motoryzacja

Funkcje i zalety odkurzaczy centralnych

W nowych domach jednorodzinnych coraz częściej wykorzystuje się do sprzątania powierzchni płaskich innowacyjne odkurzacze centralne. Zapewniają one bowiem maksymalny komfort usuwania zanieczyszczeń, a dodatkowo działają znacznie sprawniej aniżeli standardowe modele przenośne. Sercem każdego egzemplarza jest specjalna jednostka główna. Jeśli chcemy kupić wyjątkowo funkcjonalny odkurzacz centralny, to koniecznie zapoznajmy się z ofertą na stronie http://odkurzaczecentralne.biz.

Mnóstwo korzyści za rozsądną cenę

Odkurzacz centralny składa się ze wspomnianej już jednostki (zlokalizowanej najczęściej w piwnicy bądź garażu), agregatu, rur biegnących zarówno w ścianach, jak i podłogach, gniazd, węża, a także pojedynczej rury teleskopowej zakończonej tradycyjną szczotką. Funkcjonuje na takiej zasadzie, że wytwarza podciśnienie wymagane w procesie odkurzania, a poza tym bardzo skutecznie oczyszcza powietrze ze szkodliwych drobnoustrojów, które zostają usunięte do specjalnego zbiornika. Na koniec wydmuchuje jego zawartość na zewnątrz obiektu mieszkalnego – zawsze za pomocą wyrzutni, czyli inaczej gniazda wylotowego. Absolutnie podstawową zaletą tego rodzaju rozwiązania jest całkowite uwolnienie się użytkownika od dźwigania dużego ciężaru. Gwarantuje to ogromną oszczędność kręgosłupa.

Kolejny istotny atut to bez wątpienia minimalny poziom hałasu, spowodowany głównie brakiem konieczności fizycznego ciągnięcia za sobą sprzętu i wbudowanym ogranicznikiem intensywności dźwięku. Dzięki temu pozostali domownicy mogą bez przeszkód wykonywać aktualne czynności (spanie, spożywanie posiłku, zabawa itp.). 

Pozostałe wartościowe korzyści wynikające z eksploatacji odkurzacza centralnego:

– eliminacja cyrkulacji zużytego powietrza (lepsze oddychanie); opcja ta jest wprost idealna dla alergików 

– rzadkie opróżnianie worków (maksymalnie dwa, trzy razy w roku)

– bezawaryjna praca 

–  zdalne sterowanie całym systemem (np. z wykorzystaniem pilota); dotyczy to najlepszych modeli

– możliwość precyzyjnej regulacji mocy ssania

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 13 =