Technika i motoryzacja

Doładowanie klimatyzacji samochodowej – na czym polega?

Doładowanie klimatyzacji samochodowej to proces uzupełniania i wymiany utraconego czynnika chłodniczego w układzie. Uzupełnianie czynnika chłodniczego odbywa się za pomocą specjalnego płynu, który ma zdolność do odbierania ciepła ze sprężonego gazu.

Jak działa klimatyzacja?

System działa w oparciu o płyn chłodniczy, który pochłania parę wodną z powietrza, przechodząc przez wężownicę parownika w komorze silnika. Następnie czynnik chłodniczy przepływa przez sprężarkę, gdzie jest poddawany działaniu ciśnienia, po czym trafia do kolejnego zestawu wężownic – zwanych skraplaczami – umieszczonych w tylnej części pojazdu, gdzie uwalnia ciepło do atmosfery i pozwala na wchłonięcie większej ilości wilgoci.

Po co doładowujemy klimatyzację?

Głównym celem doładowania klimatyzacji samochodowej jest przywrócenie utraconego ciśnienia w układzie. Jest to konieczne, ponieważ z czasem układ klimatyzacji Twojego pojazdu może stracić ciśnienie z powodu nieszczelności lub uszkodzenia spowodowanego przez różne czynniki, takie jak warunki pogodowe i pył drogowy. Klimatyzacje doładujesz z pomocą strony http://www.prostauto.pl/serwis-klimatyzacji-samochodowej.html.

Co jaki czas trzeba doładować klimatyzację?

Częstotliwość doładowywania klimatyzacji w Twoim pojeździe zależy od ilości użytkowania i ilości wycieków w Twoim systemie. Większość producentów zaleca ładowanie co około dwa lata, ale jeśli zauważysz, że Twoja klimatyzacja przecieka częściej niż zwykle, to może być czas, aby ekspert rzucił na nią okiem.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 19 =