Herbata – jej sposób przyrządzania w Polsce i na świecie

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Herbata jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Występuje we wszystkich odmianach, od zielonej do czarnej, i może być przygotowywana na wiele sposobów.

Tradycyjnie herbatę przyrządza się zalewając liście herbaty gorącą wodą i pozostawiając je na kilka minut przed wypiciem.

Herbata w Polsce

W Polsce najczęściej pije się herbatę z dodatkiem mleka lub soku z cytryny. Nazywa się to ziołowy herbatnik. Herbatę dodaje się również do innych napojów, takich jak kawa czy mleko czekoladowe, które nazywane są wówczas odpowiednio mleczkiem ziołowym i czekoladowo-ziołowym napojem.

Herbata w Turcji

Herbata po turecku to rodzaj czarnej herbaty, wytwarzanej z liści rośliny znanej jako kwiat herbaciany (Gardenia ternifolia), należącej do rodziny kawowców. Roślina ta pochodzi z Azji Środkowej, ale od wielu lat jest uprawiana w Turcji.

Przygotowuje się ją poprzez zagotowanie wody i dodanie do niej liści. W większości przypadków są to suszone liście herbaty tureckiej, które przed użyciem są kruszone lub mielone. Smak tureckiej herbaty zależy od tego, jak długo się ją parzy i ile dodaje się do niej cukru. Im dłużej się ją parzy, tym mocniejszy będzie jej smak. W zależności od upodobań można ją pić na gorąco lub na zimno, wykorzystując specjalne tureckie szklaneczki do herbaty.

Herbata do jedzenia

Herbata to nie tylko coś, co się pije, ale także coś, co się je! W rzeczywistości istnieją dwa rodzaje ciasteczek herbacianych: „herbata z czekoladą” (ciasteczka herbaciane z czekoladą) i „herbata z owocami” (ciasteczka herbaciane z owocami). Oba rodzaje są popularne w okresie świątecznym i można je znaleźć w większości polskich sklepów spożywczych przez cały rok.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Sposób tłumienia drgań podczas jazdy po nierównej nawierzchni przez pojazdy z zawieszeniem pneumatycznym
Sposób tłumienia drgań podczas jazdy po nierównej nawierzchni przez pojazdy z zawieszeniem pneumatycznym
Zawieszenie pneumatyczne daje nam bardzo wysoki komfort jazdy. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego z jego pomocą wyboiste drogi przestają nam dokuczać. Poznanie […]
Jaki rodzaj nawierzchni najlepiej sprawdzi się przy budowie drogi dojazdowej do domu?
Jaki rodzaj nawierzchni najlepiej sprawdzi się przy budowie drogi dojazdowej do domu?
Do każdego domu powinna być doprowadzona droga dojazdowa. Dzięki niej możliwe jest swobodne poruszanie się samochodami czy innymi pojazdami. Taką […]
Jakie są możliwe ograniczenia w wynajmie samochodu?
Jakie są możliwe ograniczenia w wynajmie samochodu?
Wypożyczalnie samochodów są popularne w większych miastach i kurortach wakacyjnych, gdzie wiele osób jest zainteresowanych wynajmem pojazdów na godziny, dni […]