Wypoczynek i hobby

Jak karmić zwierzęta hodowlane?

Zwierzęta hodowlane to taka grupa udomowionych lub dzikich zwierząt, które w odpowiednich warunkach żyją np. w gospodarstwie rolnym lub ogrodzie zoologicznym. Najczęściej ich hodowla ma również określony cel użytkowy.

Do podstawowych rodzajów zwierząt hodowlanych należą:
– gospodarskie (np. krowa, świnia),
– drób (np. kurczak, gołąb),
– zwierzęta domowe (np. pies, kot)
– inne: np. renifer, lama.

Każde z nich wymaga właściwego żywienia, które umożliwia wzrost oraz prawidłowy rozwój. Podobnie zresztą jak w przypadku człowieka. Nie tylko poszczególne gatunki, ale także określone grupy wiekowe wymagają innych właściwości odżywczych, co determinuje wybór karmy oraz metod karmienia. Wszystko to ma duży wpływ na prawidłowy rozwój stworzenia.

Najpopularniejsze zwierzęta hodowlane na naszych podwórkach

Specyfikacja danej karmy, jak i jej ilość odgrywa ogromne znaczenie w procesie hodowli gołębi. Na jej dobór wpływa też aktualna pora roku. Ponadto, inny rodzaj karmy niezbędny jest w trakcie pierzenia, kiedy to ptaki potrzebują więcej energii, by przez cały proces dobrze przejść. Pomocne mogą być suplementy dla gołębi, by wzmocnić ich organizmy. Ważnym składnikiem mieszanek jest też propolis dla gołębi.

W przeciwieństwie do gołębi, które stadnie występują na polskich wsiach i przedmieściach, konie nie są na tyle powszechne, ale na pewno bardzo pożądane. O ten gatunek należy jednak szczególnie dbać, przede wszystkim właściwie karmiąc. Trzeba zadbać o stały dostęp wody oraz pasze najwyższej jakości, podawane w małych, ale treściwych ilościach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 9 =