Wypoczynek i hobby

Wpływ korzystania z sauny na ciało człowieka

Coraz bardziej zwracamy uwagę na zdrowy styl życia. Przywiązujemy wagę do tego, co jemy i pijemy. Częściej wychodzimy na spacer do parku. Bardzo wiele osób biega, uprawia nordic walking, jeździ na rowerze i pływa. Coraz chętniej wykorzystamy także dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą przebywanie w saunie.

Zalety korzystania z sauny

Nie od dziś wiadomo, że pocenie się może przynieść bardzo korzystne zmiany w organizmie. Właśnie tę zasadę wykorzystuje się w saunie. Przebywanie w takim miejscu bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Przede wszystkim, przez bardzo duże pocenie, organizm zostaje oczyszczony z toksyn. Pobyt w saunie zwiększa odporność i ma duży wpływ na lepszy wygląd skóry. Poza tym czujemy się wypoczęci i zrelaksowani.

Rodzaje sauny

Jest kilka rodzajów sauny. Zasadniczo dzielimy je na suche i mokre. W tej pierwszej wytwarzana jest bardzo wysoka temperatura, przekraczająca często 100 stopni, przy zachowaniu bardzo niskiej wilgotności. W saunie mokrej temperatury są zdecydowanie niższe, jednak wilgotność dochodzi do 100%. Ostatnio pojawiły się także nowoczesne sauny infrared, w których wykorzystywane są promienniki podczerwone. W tym przypadku zarówno temperatura, jak i wilgotność są umiarkowane.

Różne typy sauny znaleźć można w wielu ośrodkach wodnych, salach fitness i centrach sportowych, np. na witrynie http://familygym.com.pl/?page_id=7269. Największą zaletą takiego zdrowego spędzania czasu jest to, że praktycznie nie ma przeciwwskazań do przebywania w saunie. W niektórych przypadkach trzeba to jednak robić z umiarem.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 1 =