Technika i motoryzacja

Jakie szczegóły mogą pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze?

Na bezpieczeństwo na drodze składa się wiele różnych elementów. Nie wszystko zależy jedynie od umiejętności kierowcy. Ważny może być stan niektórych elementów pojazdu albo dodatkowe oznakowanie. Jakie szczegóły mogą znacząco zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy? 

Stan pojazdu 

Wielu kierowców niepotrzebnie lekceważy niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o problemach z pojazdem. Niedopuszczalna jest jazda samochodem lub ciężarówką w przypadku czerwonych kontrolek na desce rozdzielczej. Pojazd powinien być regularnie przeglądany, a ewentualne problemy od razu zgłaszane do mechanika. Warto zwrócić uwagę na nietypowe dźwięki dochodzące spod maski albo skrzypiące amortyzatory. Nie należy lekceważyć problemów z kierownicą czy gorzej działającego hamulca ręcznego. 

Wyposażenie dodatkowe 

Warto zwiększać swoją widoczność na drodze za pomocą różnych oznaczeń albo odblasków. W ten sposób wpływa się na reakcję innych kierujących. W przypadku długich pojazdów istotne są tablice wyróżniające, które można nabyć np. pod adresem https://nadkola.pl/pol_m_Oznakowanie-pojazdow_Tablice-wyrozniajace-626.html. To samo w przypadku ciężarówek z niebezpiecznymi ładunkami. Pojazdy powinny być wyposażone w poduszki powietrzne. Nieocenione przy trudniejszych manewrach będą systemy bezpieczeństwa ABS, ESP albo ASR.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 15 =