Technologie & IT

Jakie opony terenowe najlepiej wybrać na okres zimowy?

Wymiana opon na okres zimowy nie jest w Polsce obowiązkiem, ale warto to robić ze zwykłego zdrowego rozsądku. Aby bezpiecznie wrócić do domu, kierowcy powinni zadbać o komplet opon, które sprawdzą się nawet w ciężkich warunkach pogodowych.

Najlepsze opony na najgorsze warunki

Dobre zimowy opony sprawiają, że stabilność samochodu jest większa. Wpływ na to ma grubszy bieżnik, dzięki czemu auto łatwiej pokonuje zakręty. Droga hamowania samochodu opiera się na oponach, nie na napędzie, więc to właśnie od „zimówek” zależy przyczepność auta do nawierzchni. Warte uwagi jest ogumienie marki Goodrich opony tej firmy znane są na całym świecie i odpowiadają największym pasjonatom motoryzacji. Maksymalne bezpieczeństwo zagwarantują kierowcy opony 4×4, najlepiej przystosowane do warunków jazdy w zimie. Ułatwią prowadzenie auta po oblodzonej, zaśnieżonej trasie.

Jeśli chodzi o wybór opon terenowych, to najlepsze są te z oznaczeniem MT. Obecnie na rynku nie ma lepszego wyboru. Takie opony charakteryzują się rzadkim i głębokim bieżnikiem, dzięki czemu samochód świetnie radzi sobie podczas ekstremalnych wycieczek w błocie. Dużo przydatnych informacji na ten temat znajduje się na stronie https://plusgum.pl/opony-terenowe/—Zimowe. Jednak jeśli jeździmy po drogach miejskich, na twardym asfalcie, to opony z oznaczeniem MT nie zdadzą swojego egzaminu, a nawet szybciej się zużyją. Są doskonałe dla terenówek, ale tylko wtedy, kiedy większość czasu spędzamy podczas jazdy na drogach nieutwardzonych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dziesięć =