Branża budowlana

Jaki rodzaj nawierzchni będzie dobry dla naszego środowiska?

Stan środowiska jest coraz gorszy i jesteśmy zmuszeni zacząć o nie dbać, by nasze dzieci dostały po nas planetę w nie gorszym stanie niż my po naszych rodzicach, a najlepiej, by nawet w lepszym. Walka jest ciężka szczególnie na terenach miejskich, gdzie niewiele jest zieleni, a ludzka bezmyślność prowadzi często do powstawania kolejnych wysp ciepła na skutek betonowych powierzchni. Jednak coraz częściej włodarze miast są świadomi tego, że sytuacja jest krytyczna i poszukują rozwiązań, które będą bardziej ekologiczne.

Wielkim problemem jest brak odpowiedniego odprowadzania wody

Dotyczy to klasycznego betonu i asfaltu, przez co woda deszczowa może spłynąć jedynie do studzienek burzowych, a nie wnika z powrotem w grunt, co byłoby zdecydowanie zdrowsze dla środowiska. Dlatego warto, by zarówno gminy, jak i prywatni inwestorzy, którzy po prostu chcą zabetonować plac przed swoją firmą, postawili na inne rozwiązania. Na http://revosystem.pl można się przekonać, że betony żywiczne o wodoprzepuszczalnej nawierzchni to rozwiązanie, na które wszyscy powinniśmy postawić.

Globalne ocieplenie to nie mit ani żarty, co dobitnie pokazują występujące w ostatnich latach temperatury. Chodniki, drogi i place są potrzebne, oczywiście, ale zastosowanie rozwiązań mineralno-epoksydowych pozwala na lepszą gospodarkę cieplną danego terenu oraz zwiększa znacząco ilość wnikającej w grunt wody. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ Polska wysycha i zatrzymywanie wody jest dla nas szczególnie ważne. Dzięki temu będziemy mniej narażeni na suszę.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 13 =