Branża budowlana

Najlepsze taśmy, którymi ocieplisz dom

Skuteczne i trwałe ocieplenie domu ma bardzo istotne znaczenie, szczególnie zimą, kiedy to temperatury spadają poniżej zera, a nam raczej nie chce wychodzić się z domu. Dzięki odpowiedniemu ociepleniu wewnątrz, będziemy mogli utrzymać optymalną temperaturę bez względu na warunki pogodowe na zewnątrz, a także dzięki właściwej izolacji zapobiegniemy przedostawaniu się do środka wilgoci. W skutecznym ociepleniu domu może nam pomóc bardzo wiele materiałów i produktów budowlanych, a wśród nich również różnego rodzaju taśmy.

Taśmy do ocieplania

Pierwszym ich rodzaje są tzw. taśmy paroprzepuszczalne. Jest to taśma służąca do użytku zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Jej wykorzystanie, ale przy tym właściwy montaż, to skuteczna metoda zabezpieczenia warstwy piany poliuretanowej przed przenikaniem niepożądanej dla nas wilgoci z otoczenia. Innym rodzaje, bardzo dobrych taśm do ocieplania domu są taśmy rozprężne. Są one wykonane najczęściej z pianki poliuretanowej, która służy do uszczelniania np. obszarów koło parapetu i okna. Posiadają zazwyczaj impregnację akrylową, dzięki czemu są odporna na opady atmosferyczne i inne niekorzystne warunki. Taśmy te są również ognioodporne, wytrzymałe na rozciąganie oraz odporne na działanie promieni UV.

Wszechstronną taśmą, która nada się do tworzenia izolacji poprzez klejenie membran, paroizolacji, wiatroizolacji, a także folii dachowych jest natomiast funkcjonalna taśma budowlana dwustronna, którą cechuje przede wszystkim trwałość, ale także dobre parametry techniczne.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 13 =