Branża budowlana

Najlepsze taśmy, którymi ocieplisz dom

Skuteczne i trwałe ocieplenie domu ma bardzo istotne znaczenie, szczególnie zimą, kiedy to temperatury spadają poniżej zera, a nam raczej nie chce wychodzić się z domu. Dzięki odpowiedniemu ociepleniu wewnątrz, będziemy mogli utrzymać optymalną temperaturę bez względu na warunki pogodowe na zewnątrz, a także dzięki właściwej izolacji zapobiegniemy przedostawaniu się do środka wilgoci. W skutecznym ociepleniu domu może nam pomóc bardzo wiele materiałów i produktów budowlanych, a wśród nich również różnego rodzaju taśmy.

Taśmy do ocieplania

Pierwszym ich rodzaje są tzw. taśmy paroprzepuszczalne. Jest to taśma służąca do użytku zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Jej wykorzystanie, ale przy tym właściwy montaż, to skuteczna metoda zabezpieczenia warstwy piany poliuretanowej przed przenikaniem niepożądanej dla nas wilgoci z otoczenia. Innym rodzaje, bardzo dobrych taśm do ocieplania domu są taśmy rozprężne. Są one wykonane najczęściej z pianki poliuretanowej, która służy do uszczelniania np. obszarów koło parapetu i okna. Posiadają zazwyczaj impregnację akrylową, dzięki czemu są odporna na opady atmosferyczne i inne niekorzystne warunki. Taśmy te są również ognioodporne, wytrzymałe na rozciąganie oraz odporne na działanie promieni UV.

Wszechstronną taśmą, która nada się do tworzenia izolacji poprzez klejenie membran, paroizolacji, wiatroizolacji, a także folii dachowych jest natomiast funkcjonalna taśma budowlana dwustronna, którą cechuje przede wszystkim trwałość, ale także dobre parametry techniczne.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 12 =