Branża budowlana

Co wchodzi w skład prac wykończeniowych?

Etapem zwieńczającym budowę każdego domu są zawsze prace wykończeniowe, które mają na celu kompleksowe przygotowanie obiektu do zamieszkania. Powinny się one rozpoczynać po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego i być wykonane z dużą starannością. Najbardziej rozsądne rozwiązanie to w tym przypadku skorzystanie z pomocy doświadczonych fachowców. Jeśli mieszkamy w Warszawie, to pełną ofertę wykończenia lokum można znaleźć na https://www.remontywarszawa-remo.pl/wykanczanie-mieszkan-w-warszawie.

Kilkanaście kluczowych czynności

Pierwszym elementem prac wykończeniowych jest sporządzenie dokładnego projektu, który obejmuje przede wszystkim wstępne rozmieszczenie sprzętów i mebli. Później można przystąpić do wykonania ścianek działowych i zamontowania instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Na tym konkretnym etapie istotne jest też umiejętne rozprowadzenie wszystkich najważniejszych przewodów – choćby telefonicznych czy telewizyjnych. Muszą być dobrze zamaskowane, czyli całkowicie niewidoczne.

Kolejne kroki polegają na wytynkowaniu ścian, sufitów i wnęk (okiennych, drzwiowych itp.), rozprowadzeniu tzw. wylewek samopoziomujących, a także ułożeniu na posadzkach i stropach warstwy termoizolacyjnej z klasycznego styropianu bądź wełny mineralnej.

Następnie zaleca się przeprowadzenie montażu sufitów podwieszanych oraz wyłożenie zagruntowanych ścian i podłóg płytkami ceramicznymi. Oto pozostałe kluczowe czynności: wyrównanie powierzchni płaskich gładzią szpachlową i pomalowanie na wybrany kolor, wykonanie podłóg (np. z paneli), zainstalowanie wewnętrznych drzwi i okien w ościeżnicach, zamontowanie gniazdek, karniszy i włączników, a na koniec umeblowanie wnętrz.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 13 =