Sposób życia i styl

Jakie zabawki wybrać dla kota?

Koty to stworzenia, które zazwyczaj chadzają własnymi ścieżkami i są samotnikami. Z drugiej jednak strony uwielbiają dobrą zabawę, dlatego warto swoim pupilom kupić kilka zabawek, zwłaszcza tych ciekawych i pobudzających różne zmysły (wzroku, słuchu, dotyku itp.). Powinny one być tak dobrane, aby motywowały czworonoga do aktywności fizycznej  i zapewniały mu odpowiedni rozwój na wielu poziomach. Mnóstwo oryginalnych produktów tego typu znajdziemy w tym specjalistycznym sklepie internetowym, np na https://www.doggo.com.pl/.

Wspólna zabawa z właścicielem to dla zwierzaka pełnia szczęścia

Podstawową i najbardziej lubianą przez koty zabawką jest wędka w formie patyczka, do którego przywiązany jest krótszy lub dłuższy sznurek z piórkiem albo innym gadżetem na końcu – koniecznie kolorowym, szeleszczącym i przyciągającym uwagę. Kolejnym interesującym produktem jest laserowy wskaźnik, którego punkt świetlny będzie skutecznie zachęcał zwierzę do ruchu.

Nie można też zapomnieć o rozmaitych drapakach (niskich i piętrowych), nakręcanych sztucznych myszkach (ewentualnie zdalnie sterowanych), a także konstrukcjach interaktywnych, przypominających rynny z otworami, w których pupil może popychać podświetlaną i wydającą dźwięki piłeczkę. Dużym powodzeniem wśród właścicieli mruczków cieszą się ponadto specjalne łóżeczka przeznaczone na drzemkę i kryjówki – najbardziej znanym producentem takich rozwiązań jest marka Kitty City. Pozostałe godne polecenia rzeczy to m.in.:

– pluszowe myszki i inne zwierzaki

– tasiemki na sznurku

– różnorodne zabawki wypełnione kocimiętką

– długie tunele wykonane z pluszowego materiału

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + szesnaście =