Bez kategorii

Małe dodatki, które pasują do ogrodu

Każdy posiadacz domu jednorodzinnego prędzej czy później zaczyna marzyć o założeniu własnego ogrodu, w którym będzie mógł się zrelaksować i nacieszyć oczy widokiem wspaniałych kwiatów czy krzewów. Ogród to jednak nie tylko rośliny, ale również wszelkiego rodzaju dodatki i dekoracje, które nadają mu niesamowitej klasy i niekiedy charakteryzują się też funkcjonalnością. Otoczenie zewnętrzne powinniśmy bowiem aranżować w taki sam sposób, w jaki urządzamy salon, kuchnię czy inne miejsce w domu.

Dla każdego coś miłego

Wiele dodatków ogrodowych spełnia funkcje użytkowe (m.in. meble, kompostowniki), inne służą wyłącznie jako elementy dekoracyjne (np. fontanny, rzeźby czy oczka wodne), a jeszcze inne łączą w sobie zarówno użyteczność, jak i ładny wygląd (m.in. ścieżki, altany oraz ozdobne płoty). Warto jednak podkreślić, że wszystkie te elementy tworzą niepowtarzalny klimat i są swoistą kropką nad i, jeśli chodzi o ogólny styl naszego ogrodu.

Do najpopularniejszych dodatków tego typu można zaliczyć:

  • meble (plastikowe, wiklinowe, drewniane, metalowe lub ratanowe)

  • altany i tarasy (znakomite miejsca do wypoczynku, ale dla osób nieco bardziej zamożnych)

  • ozdobne donice (gliniane, technorattanowe, drewniane i z tworzyw sztucznych; ich duży wybór można znaleźć na https://ogrodidom24.pl/duze-donice/duze-donice-ozdobne-kama-flower)

  • elementy oświetlenia (lampy solarne lub elektryczne – mogą być wyposażone w czujnik ruchu)

  • ogrodzenia i płoty (dla bezpieczeństwa i do ozdoby – mogą być np. pokryte pnączami kwiatów)

  • oczka wodne (są efektownym dodatkiem, ale trzeba o nie regularnie dbać)

  • skalniaki (z kamienia naturalnego, można je obsadzać takimi roślinami, jak np. goździki, lawenda, rojniki, pierwiosnki czy juki)

  • inne drobne elementy (np. mata osłona balkonowa z technorattanu, karmnik dla ptaków itp.)

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + jedenaście =