Wygodne łóżko do sypialni – czym kierować się w wyborze?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sypialni spędzamy większość czasu, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przesypiamy statystycznie aż 8 godzin dziennie, co daje aż 1/3 całego dnia. Biorąc pod uwagę, jak dużą część doby to stanowi, warto zastanowić się, w jaki sposób zapewnić sobie jak największy komfort w trakcie jego trwania.

Niewątpliwie w tym przypadku na pierwszy plan wysuwa się kwestia łóżka. Każdy z nas marzy o tym, by było wygodne, a położenie się w nim przynosiło błogie ukojenie i niczym niezmącony sen. Odpowiednie dopasowanie tego mebla do swoich potrzeb z pewnością przyniesie wygodę, a to z kolei może się przełożyć na jakość snu.

Komfort na pierwszym miejscu

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze wygodnego łóżka do sypialni, należy zastanowić się ile osób ma w nim spać, co determinuje w znacznym stopniu decyzje zakupowe. Łóżka z materacem 160×200 spokojnie wystarczą dla dwóch osób, tworząc małżeńskie łoże. Warto pamiętać, że specjaliści zapewniają, by dobierać łóżko w taki sposób, by do wysokości najwyższej śpiącej w nim osoby dodać dodatkowe 20 centymetrów zapasu, które zapewni komfort i swobodę ruchów.

Kolejną kwestią podczas doboru tego sypialnianego elementu jest miękkość materaca, stanowiąca bardzo indywidualny temat. Wygodne łóżko to również sprawa wysokości od podłogi. Niektórzy wolą ramy znacznie wyższe od podłoża, niektórzy wręcz znajdujące się na podłodze.

To również kwestia bezpieczeństwa, gdy rodzice śpią jeszcze w sypialnianym łóżku wraz ze swoimi kilkuletnimi pociechami ciągle krążącymi między własnym pokojem i rodziców .Na przykład na Big Meble można znaleźć łóżka dopasowane do różnych oczekiwań klientów i rozmiarów sypialni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Żywienie kota – co i jak?
Żywienie kota – co i jak?
Decydując się na kota, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że należy nie tylko go głaskać i wymieniać mu na […]
Wygoda na desce, czyli jak skompletować strój na snowboard
Wygoda na desce, czyli jak skompletować strój na snowboard
Jednym z warunków bezpiecznej jazdy na desce snowboardowej jest posiadanie odpowiedniego stroju. Musi on przede wszystkim optymalnie chronić ciało przed […]
Dlaczego warto posiadać ogród?
Dlaczego warto posiadać ogród?
Ogrodnictwo to wspaniałe hobby i może być relaksującym sposobem spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to również doskonałe źródło świeżych […]