Ogród i dom

Wygodne łóżko do sypialni – czym kierować się w wyborze?

W sypialni spędzamy większość czasu, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przesypiamy statystycznie aż 8 godzin dziennie, co daje aż 1/3 całego dnia. Biorąc pod uwagę, jak dużą część doby to stanowi, warto zastanowić się, w jaki sposób zapewnić sobie jak największy komfort w trakcie jego trwania.

Niewątpliwie w tym przypadku na pierwszy plan wysuwa się kwestia łóżka. Każdy z nas marzy o tym, by było wygodne, a położenie się w nim przynosiło błogie ukojenie i niczym niezmącony sen. Odpowiednie dopasowanie tego mebla do swoich potrzeb z pewnością przyniesie wygodę, a to z kolei może się przełożyć na jakość snu.

Komfort na pierwszym miejscu

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze wygodnego łóżka do sypialni, należy zastanowić się ile osób ma w nim spać, co determinuje w znacznym stopniu decyzje zakupowe. Łóżka z materacem 160×200 spokojnie wystarczą dla dwóch osób, tworząc małżeńskie łoże. Warto pamiętać, że specjaliści zapewniają, by dobierać łóżko w taki sposób, by do wysokości najwyższej śpiącej w nim osoby dodać dodatkowe 20 centymetrów zapasu, które zapewni komfort i swobodę ruchów.

Kolejną kwestią podczas doboru tego sypialnianego elementu jest miękkość materaca, stanowiąca bardzo indywidualny temat. Wygodne łóżko to również sprawa wysokości od podłogi. Niektórzy wolą ramy znacznie wyższe od podłoża, niektórzy wręcz znajdujące się na podłodze.

To również kwestia bezpieczeństwa, gdy rodzice śpią jeszcze w sypialnianym łóżku wraz ze swoimi kilkuletnimi pociechami ciągle krążącymi między własnym pokojem i rodziców .Na przykład na Big Meble można znaleźć łóżka dopasowane do różnych oczekiwań klientów i rozmiarów sypialni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − jedenaście =