Wypoczynek i hobby

Mariola Jaśko – niedoceniona malarka

W tym artykule dowiesz się, kim jest Mariola Jaśko, czym charakteryzuje się jej sztuka, a także dlaczego jest jedną z najlepszych polskich malarek. Bez wątpienia jest to postać warta uwagi, dlatego powstał ten artykuł, aby przybliżyć Ci informacje o niej.

Kim jest Mariola Jaśko?

Mariola Jaśko to polska artystka urodzona w 1968 roku. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1995 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie.

Czym charakteryzują się obrazy Marioli Jaśko?

Obrazy Marioli Jaśko często przypominają modele architektoniczne, ale mają niemal surrealistyczny charakter, który zwraca uwagę widza na plastyczność form i elementów. Artystka wykorzystuje różne materiały, takie jak papier, tektura czy drewno – wszystkie materiały kojarzone z architekturą. W jej pracach znajdziemy również motywy architektoniczne, takie jak okna i drzwi. Elementy te nie są jednak umieszczone w ich zwykłym kontekście, lecz wyłaniają się z innego kontekstu. To powoduje, że patrząc na jej obrazy mamy niepokojące uczucie: rozpoznajemy znajome kształty, ale nie wiemy dokładnie skąd te rzeczy pochodzą i co ze sobą znaczą. Mariola Jaśko lubi bawić się dwoistością rzeczy; tworzy sytuacje, które wzbudzają jednocześnie zachwyt i sceptycyzm.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − dwa =