Wypoczynek i hobby

Trekking na rowerze – potrzebny sprzęt

Wyprawy trekkingowe są coraz częściej wybieraną formą aktywności. Stanowią one nie tylko rodzaj treningu, ale są także okazją do zobaczenia wielu ciekawych miejsc. Dobrze zorganizowana wycieczka może być zatem świetną przygodą. Żeby jednak tak się stało, musimy właściwie się do niej przygotować.

Gotowi na wszystko

Udając się w dłuższą trasę rowerową, musimy uwzględnić przede wszystkim różne okoliczności. Dotyczy to szczególnie warunków atmosferycznych. Z tego powodu jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, jest odpowiednia odzież. Kurtka wodoodporna, softshell oraz bielizna termoaktywna to absolutna podstawa. Dzięki temu będziemy przygotowani nawet na solidną ulewę czy silny wiatr. Kolejnymi rzeczami, o jakich warto pamiętać, są zapasowe dętki oraz pompka do roweru. Na trasie bowiem mogą znajdować się ostre kamienie, a nawet kawałki szkła, dlatego dobrze, żeby nie zaskoczyła nas nawet awaria ogumienia.

Poza tym na wyprawę w teren należy również zabrać zapięcie rowerowe. W trakcie wycieczki być może będziemy musieli zrobić sobie przerwę i odstawić na chwilę sprzęt. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu unikniemy przykrej sytuacji takiej jak kradzież. Oczywiście trekking jest również niemożliwy bez właściwego roweru. W trudnym terenie potrzebujemy bowiem takiego, który będzie w stanie sprostać jego wymaganiom. Takie modele można znaleźć na https://polskie-rowery.pl/sklep/kategorie/rowery_id=19. Zaopatrując się w odpowiedni jednoślad oraz właściwe wyposażenie, mamy szansę w pełni cieszyć się udaną wyprawą rowerową.     

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =