Biznes i finanse

Na czym polega import aut?

Jak sprowadzić auto z zagranicy?

Sprowadzenie samochodu z zagranicy dla Polaków już od dawna przestało być celem nie do wykonania. Dziś masowo importuje się auta z Zachodu Europy. Zazwyczaj są to jednak pojazdy dość pospolite – takie, na których zakup może pozwolić sobie przeciętny Kowalski. Inaczej rzecz wygląda w przypadku samochodów sprowadzanych zza Oceanu. Firmy, które zajmują się importem aut z USA mogą zakupić dla klienta naprawdę wymarzony pojazd.

Jak to wygląda w praktyce? 

W zależności od strategii konkretnej firmy, sprowadzanie aut z USA wygląda bardzo różnie. Zazwyczaj firmy takie dają klientowi możliwość wyboru auta, poprzez zakup na stronie internetowej amerykańskiego sprzedawcy. Następnie przeprowadzana jest licytacja, której zwycięzca staje się właścicielem samochodu. Jeśli będzie nim firma, której zleciliśmy usługę, pozostaje tylko sprowadzić pojazd do Polski. Jest on pakowany do specjalnych kontenerów, a następnie wysyłany statkiem (przeważnie miejscem jego odbioru jest niemiecki Hamburg). Całą procedurę nadzoruje firma importująca. Jej zadaniem jest także przygotowanie dokumentów celno-skarbowych.

W kwotę, jaką płaci klient za sam samochód oraz jego sprowadzenie najczęściej wliczone są już wszystkie opłaty. Stan pojazdów, które są sprowadzany może się różnić w zależności od historii danego modelu. Zawsze jednak mamy możliwość zwrócenia się do importera, z prośbą o wskazanie fachowego zakładu, który zajmie się naprawą auta. Wtedy pozostaje nam czekać, aż nasz nowy czterokołowiec będzie gotowy do jazdy. O transporcie pojazdów powypadkowych można przeczytać na https://www.amer-auto.pl/oferta/samochody-uszkodzone.html

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =