Biznes i finanse

Z czym wiąże się upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka jest formalnym postępowaniem sądowym, w którym osoba lub firma oświadcza, że nie może spłacić swoich długów. Osoba lub firma musi być niewypłacalna – to znaczy nie może spłacać swoich długów w terminie ich wymagalności – aby złożyć wniosek o upadłość. Ponadto upadłość konsumencka warszawa może być również stosowana w celu uniknięcia przejęcia nieruchomości, takiej jak dom lub budynek mieszkalny.

Co obejmuje upadłość konsumencka?

Kiedy już zdecydujesz się złożyć wniosek o upadłość, jest kilka kroków związanych z procesem. Po pierwsze, trzeba będzie zebrać wszystkie informacje finansowe razem tak, aby mogły zostać przeanalizowane przez urzędnika przypisanego do sprawy.

Obejmuje to:

  • wyciągi bankowe dla kont z saldami,
  • zeznania podatkowe za ostatnie dwa lata,
  • lista wierzycieli, którym jesteś winien pieniądze,
  • odcinki wypłat z ostatnich sześciu miesięcy.

Aby mieć pewność, że wszystkie te dokumenty zostaną przygotowane prawidłowo, możesz udać się do radcy prawnego, który ma doświadczenie z tego typu sprawami. Zgromadzi i przejrzy on wszystkie dokumenty, a następnie w Twoim imieniu złoży je do odpowiedniego urzędu. Po przeanalizowaniu wszystkich tych informacji, urzędnik określi, czy kwalifikujesz się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =