Zdrowie i medycyna

Nerwica – Przyczyny, objawy, leczenie

Nerwica jest klasą funkcjonalnych zaburzeń psychicznych, które powodują znaczny niepokój lub upośledzenie funkcjonowania osobistego. Zaburzenia te są ogólnie zdefiniowane przez kombinację objawów, takich jak lęk, depresja lub zachowania obsesyjno-kompulsywne. Mogą być spowodowane przez zewnętrzne stresory lub wewnętrzny konflikt, który może nie być świadomie rozpoznawany przez jednostkę. Wejdź na stronę  https://in-altum.com/oferta/nerwica/ żeby dowiedzieć się więcej.

Rodzaje

Nerwica jest szeroką kategorią, która obejmuje wiele różnych rodzajów zaburzeń. Dwie z bardziej powszechnych form nerwicy obejmują:

  • Uogólnione zaburzenie lękowe (GAD) charakteryzuje się przewlekłym, nadmiernym zamartwianiem się o codzienne rzeczy i wydarzenia. Osoby z GAD często nadmiernie martwią się o kwestie zdrowotne, pieniądze, zobowiązania rodzinne i inne stresory. Mają tendencję do przewidywania katastrofy i są nadmiernie zaniepokojone o swoje wyniki w pracy lub szkole. Te zmartwienia mogą być tak poważne, że zakłócają normalne funkcjonowanie.
  • Zaburzenie lęku społecznego (SAD) powoduje nadmierny lęk w sytuacjach społecznych, w których występuje ekspozycja na nieznane osoby lub kontrola ze strony innych w każdym rodzaju sytuacji społecznej. Może również obejmować skrajną nieśmiałość i samoświadomość, która powoduje, że osoba unika interakcji społecznych całkowicie, ponieważ obawia się zakłopotania, upokorzenia, odrzucenia lub negatywnej oceny przez innych w danej sytuacji. SAD może być szczególnie problematyczne w pracy lub szkole.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =