Ogród i dom

Ogrodzenie betonowe – jak o nie dbać?

Ogrodzenia betonowe są bardzo trwałe i długowieczne. Jednak czasami mogą potrzebować trochę opieki i uwagi, aby utrzymać ich piękno.

Użyj impregnatu

Zastosuj środek impregnujący. Jest to specjalny produkt, który nakłada się na powierzchnię betonowego ogrodzenia, aby chronić je przed żywiołami. Środki impregnujące są dostępne w sklepach z artykułami żelaznymi lub w lokalnej firmie zajmującej się remontami domów. Zazwyczaj są one w postaci płynu, który nakłada się za pomocą pędzla, gąbki lub wałka. Trzeba będzie poczekać, aż środek impregnacji wyschnie, zanim będzie można użyć betonowego ogrodzenia ponownie. Jeśli szukasz odpowiedniego środka, to odwiedź stronę: https://www.narzedziasolidne.pl/pl/c/Impregnaty-do-betonu/258.

Oczyść dokładnie

Oczyść z brudu lub plam z betonowego ogrodzenia co najmniej raz w roku z mydłem i wodą i sztywną szczotką, gąbką lub szmatką. Jeśli są jakieś uparte plamy pozostawione w tyle, spróbuj użyć uniwersalnego środka czyszczącego zamiast mydła i wody. Upewnij się, że spłukujesz cały środek czyszczący dokładnie.

Uzupełnij pęknięcia

Jeśli zauważysz pęknięcia tworzące się w betonowym ogrodzeniu, wypełnić je albo farbą cementową lub uszczelniaczem betonu, zanim staną się zbyt duże i wymagają profesjonalnej naprawy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + sześć =