Ogród i dom

Przyczyny zacinania się bramy garażowej

Coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie obok domu garażu z bramą automatyczną albo uchylną. Taki obiekt optymalnie bowiem zabezpiecza samochód przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a na dodatek może być wykorzystany jako przestrzeń do przechowywania narzędzi czy nawet majsterkowania. Niestety czasami zdarza się, że brama garażowa zacina się i nie funkcjonuje prawidłowo. Jeśli jest to model uchylny, wówczas zalecanym rozwiązaniem jest po prostu wymiana sprężyn. Można je kupić na  https://horsklep.pl/c/237/sprezyny-bramy-uchylne-bramy-garazowe-czesci-zamienne.html.

Błędy mogą wystąpić już na etapie montażu

W bramach garażowych z napędem automatycznym często dochodzi do awarii spowodowanej nagromadzeniem się zanieczyszczeń w układzie. Powoduje to regularne zacinanie się konstrukcji, co zazwyczaj wzbudza dużą irytację u użytkownika. Na szczęście problem ten jest stosunkowo łatwy do wyeliminowania – wystarczy dokładnie przeczyścić mechanizm sprężonym powietrzem i dedykowanym preparatem. Przyczyną zacinania się bramy może też być niewłaściwie dobrany jej rozmiar w stosunku do otworu garażowego. Skutkiem tego błędu jest przeważnie nieprawidłowe funkcjonowanie siłowników. Dotyczy to zarówno modeli automatycznych, jak i uchylnych.

Z kolei najbardziej chyba prozaicznym powodem awarii w bramach elektrycznych jest chwilowy spadek napięcia lub brak dopływu prądu. Aby uniknąć niedogodności związanych z koniecznością przebywania w zamkniętym garażu, warto zamontować specjalny mechanizm odblokowujący. Niekiedy dochodzi też do poważnego uszkodzenia napędu o charakterze mechanicznym. W tym przypadku jedynym sensownym rozwiązaniem jest jego wymiana. Funkcjonalne modele posiada w ofercie sklep https://horsklep.pl.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + dziesięć =