Rodzaje fototapet

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fototapety coraz częściej przykuwają uwagę osób dekorujących wnętrza. Przedstawiają realistyczne zdjęcia, bądź też unikalne wzory. Przed wyborem konkretnej ozdoby, warto poznać ogólny podział fototapet. Ten zaś opiera się na czterech zasadniczych grupach.

Papierowa

Trwały materiał, wysokie możliwości dopasowania oraz prosty montaż to główne cechy fototapety papierowej. Szacuje się, że tego typu materiał, jest w stanie służyć właścicielowi przez okres blisko 20 lat.

Fototapeta papierowa jest odporna na blaknięcie. Posiada również podstawowe certyfikaty, nadające jej status ekologicznej. Dzięki temu, znajduje zastosowanie również w budynkach użyteczności publicznej.

Lateksowa

Tapety lateksowe wykonuje się z gładkiego papieru o wysokiej gramaturze materiału. Nazwa fototapety, pochodzi od jej wykończenia. Cienka warstwa lateksu wpływa na lepszą kolorystykę, a także skutecznie nadaje powierzchni gładkość. Warto wiedzieć, że nie przepuszcza również kleju.

Winylowa

Tapety winylowe charakteryzuje bardzo dobra jakość druku (wysokie nasycenie kolorów). Samoprzylepne właściwości sprawiają, że nadaje się również do innych powierzchni (nie tylko ścian). Dzięki temu wpływa na skuteczne maskowanie powierzchni. Prosty montaż sprawia, że tego typu fototapetę, zaaplikuje niemal każdy, bez specjalistycznej pomocy.

Fizelinowa

Połączenie specjalnej celulozy z włókniną dało początek tej przyjaznej dla środowiska tapecie. Fizelinowa ,,oddychająca” fototapeta, odznacza się wysoką wytrzymałością (zadrapania, uderzenia, pęknięcia). Dodatkowo, posiada strukturę piaskową bądź też gładką. Jest zatem coraz popularniejszym rozwiązaniem spotykanym na rynku.

Artykuł napisany we współpracy z Agaton Studio – sklepem internetowym oferującym szeroki wybór fototapet i nie tylko. Znajdziesz tam również nowoczesne obrazy na płótnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Co zrobić gdy zgubimy pilota samochodowego?
Co zrobić gdy zgubimy pilota samochodowego?
Zgubienie kluczyków lub pilota do samochodu to sytuacja, która chociaż raz przydarzyła się praktycznie każdemu kierowcy. Najczęściej jej powodem jest […]
Czego do pracy potrzebuje podolog?
Czego do pracy potrzebuje podolog?
Podolog to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem oraz leczeniem różnych chorób i dolegliwości w obrębie stóp. Przeprowadza m.in. zabieg usuwania odcisków […]
Fit out powierzchni komercyjnych – na czym polega?
Fit out powierzchni komercyjnych – na czym polega?
Usługa fit out to nic innego jak kompleksowe przygotowanie powierzchni biurowych od zera, do stanu, który jak najlepiej posłuży jego […]