Ogród i dom

Przeprowadzka – jak ją dobrze zorganizować?

Przeprowadzka to zwykle czynność, której skala bywa niedoszacowana, szczególnie gdy z mniejszego mieszkania przeprowadza się do większego. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wystarczy parę kartonów, dwóch panów do zniesienia mebli, na końcu te parę garnków i naczyń. Jedno przedpołudnie i początek nowego życia w nowym miejscu. 

Trudna sztuka przeprowadzki

Przygotowania do przeprowadzki najlepiej rozpocząć znacznie wcześniej, jednak nie na tyle, by rozrywać kartony, gdy okaże się, że schowaliśmy już potrzebne nagle rzeczy. Czas oczekiwania na przeprowadzkę warto zacząć od gruntownych porządków i wyrzucania wszystkiego, co uznamy za nieprzydatne. W tym czasie warto też ograniczyć zakupy spożywcze i chemiczne, tak by nie przewozić kolejnych produktów. 

Koniecznie trzeba w tym czasie zbierać kartony, worki, próżniowe opakowania na pościel, duże torby, folię bąbelkową. Ale by ten czas nie trwał zbyt długo, ustalamy termin przeprowadzki. Najprościej jest to zrobić poprzez wytypowanie firmy przeprowadzkowej lub transportowej, która przewiezie cały nasz dobytek. Tu warto sprawdzić warunki takiej przeprowadzki na http://www.kadam.com.pl/transport-zabrze.

Firma przeprowadzkowa nie tylko udostępnia samochód z kierowcą, ale można ustalić z nią pomoc do zniesienia, załadunku i wyładunku dobytku w nowym miejscu. Niektóre z nich wykonują pełną usługę przeprowadzki a to oznacza, że również pakują całe wyposażenie domu, starannie opisują kartony i wypakowują je w nowym lokalu. Kluczowym elementem każdej przeprowadzki jest dobrze opracowana logistyka pakowania i sprawna firma transportowa.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − siedemnaście =