Stary motocykl – czym się charakteryzuje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mają duszę

Stare motocykle to nie tylko nostalgia, ale także podtrzymywanie tradycji, która została utracona wraz z pojawieniem się nowych technologii. Klasyczne motocykle mają charakter i osobowość, której nie można znaleźć nigdzie indziej.

Różnice między starym, a nowym

– Jest wykonany ze stali, a nie z aluminium, więc jest cięższy i nie radzi sobie tak dobrze jak nowoczesne motocykle.

– Nie posiada systemu wtrysku paliwa, więc aby go uruchomić, trzeba użyć dławika, a następnie wyregulować prędkość obrotową na biegu jałowym za pomocą śruby blokującej przepustnicę.

– Jego skrzynia biegów nie jest zsynchronizowana, więc przy zmianie biegów słychać brzęk. A jeśli spróbujesz zrzucić bieg podczas zjazdu ze wzniesienia, skrzynia będzie zgrzytać i nie wejdzie na bieg, dopóki nie puścimy przepustnicy i nie uruchomimy jej ponownie.

– Musisz ręcznie dopompować opony, zanim na nich zjedziesz; nie ma do tego celu pokładowego kompresora powietrza, jaki mają nowoczesne motocykle.

– Hamulce nie mają ABS-u (systemu zapobiegającego blokowaniu kół) ani żadnych innych elektronicznych ulepszeń; są to zwykłe hamulce, które blokują się, gdy naciskasz je wystarczająco mocno.

Jeśli potrzebujesz podzespołów do swojego pojazdu to znajdziesz je na: https://www.stolmot.com/MZ-ETZ-250-c27.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Czy przewóz rzeczy do Anglii jest drogi?
Czy przewóz rzeczy do Anglii jest drogi?
Obecnie Anglia jest bardzo popularnym kierunkiem podróży dla wielu Polaków. Mnóstwo osób jeździ tam przede wszystkim po to, by znaleźć […]
Osuszanie budynków – za pomocą jakich rozwiązań jest ono wykonywane?
Osuszanie budynków – za pomocą jakich rozwiązań jest ono wykonywane?
Osuszanie budynków odbywa się najczęściej poprzez zastosowanie klimatyzatorów, które schładzają powietrze i usuwają z niego wilgoć. Problem może jednak pojawić […]
Serum do włosów – jakie zadania spełnia?
Serum do włosów – jakie zadania spełnia?
Co to jest? Serum do włosów to zabieg nawilżający, który stosuje się na mokre włosy. Może być nakładane na włosy […]