Chirurg naczyniowy – kiedy powinniśmy się do niego udać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurg naczyniowy jest specjalistą, który może zdiagnozować i leczyć problemy z naczyniami krwionośnymi. On lub ona wykonuje operację naprawy uszkodzonych naczyń krwionośnych, w tym tętnic i żył.

Kiedy pora na wizytę?

Jeśli masz żylaki, które powodują ból lub swędzenie, lub jeśli masz guzek na nodze, który staje się większy i bardziej bolesny, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby obejrzał Cię chirurg naczyniowy Lublin jest miastem gdzie z pewnością takiego znajdziesz.

Chirurdzy naczyniowi leczą takie schorzenia jak:

Żylaki

Są to spuchnięte, poskręcane żyły w nogach, które mogą powodować duży dyskomfort. Mogą być bolesne podczas ćwiczeń i podczas długiego stania. Żylaki mogą również prowadzić do owrzodzeń na powierzchni skóry. Lekarz zaleci leczenie w zależności od ich nasilenia i lokalizacji.

Przewlekła niewydolność żylna.

Stan ten dotyka jedną na pięć osób w wieku powyżej 60 lat i powoduje obrzęk stóp z powodu słabego krążenia w dolnej części nóg. Powoduje obrzęk nóg po siedzeniu nieruchomo przez dłuższy czas lub po ćwiczeniach z powodu słabego krążenia w dolnej części nóg, co prowadzi do gromadzenia się krwi w tych obszarach, gdy nie poruszają się zbytnio lub nie ćwiczą regularnie, więc stają się spuchnięte po siedzeniu nieruchomo przez długie okresy czasu.

Choroby zapalne układu krążenia

Takie jak zapalenie stawów i toczeń są czasami związane z opuchniętymi stopami ze względu na fakt, że zwiększają one stan zapalny w organizmie i mogą powodować zatrzymanie płynów, co prowadzi do obrzęku.

Tętniaki aorty

Są rodzajem naczyń krwionośnych, które mogą stać się powiększone i osłabione, co może spowodować, że ściany naczyń krwionośnych do osłabienia i pęknięcia. Pęknięcie powoduje wyciek krwi do otaczających tkanek lub narządów, co jest tym, co powoduje obrzęk w dolnej części nóg po siedzeniu w miejscu przez długi czas lub po ćwiczeniach z powodu słabego krążenia w dolnej części nóg, co prowadzi do gromadzenia się krwi w tych obszarach, gdy nie porusza się dużo lub ćwiczenia regularnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Organizacja pogrzebu – jakie czynności możemy za nas podjąć dom pogrzebowy?
Organizacja pogrzebu – jakie czynności możemy za nas podjąć dom pogrzebowy?
Śmierć członka rodziny to bardzo trudny moment dla wszystkich bliskich. Okres ten powinien być poświęcony zadumie i przeżywaniu żałoby w […]
Herbata – jej sposób przyrządzania w Polsce i na świecie
Herbata – jej sposób przyrządzania w Polsce i na świecie
Herbata jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Występuje we wszystkich odmianach, od zielonej do czarnej, i może być […]
Zakładamy biznes w Szwecji
Zakładamy biznes w Szwecji
Coraz częściej słyszy się o polskich firmach zakładanych lub prowadzących swoją działalność na terenie Szwecji. Reprezentują one różne branże, jednak […]