Technologie & IT

Telefony VoIP – czym różnią się od tradycyjnych modeli?

Współcześnie w licznych firmach korzysta się na co dzień z telefonów VoIP. Służą one do normalnej komunikacji głosowej, choć nie są podłączane do standardowej sieci telefonicznej, lecz wyłącznie do komputerowej. Zapewnia to przede wszystkim wyraźnie niższe koszty rozmów lokalnych oraz międzynarodowych. Jeżeli interesują nas urządzenia VoIP, to wyjątkowo funkcjonalne modele znajdziemy w ofercie takiej jak na przykład: https://www.voip24sklep.pl/TELEFONY/TELEFONY-VOIP.

Oszczędność pieniędzy to dla wielu przedsiębiorców główna zachęta

Telefon VoIP pod względem wyglądu nie różni się od analogowego odpowiednika w zasadzie niczym szczególnym. Posiada bowiem podobną klawiaturę, rozmiar i tożsame funkcje połączeń. Daje również możliwość bezproblemowego korzystania z poczty głosowej oraz trybu głośnomówiącego. Z drugiej jednak strony gwarantuje znacznie lepszą jakość rozmów, ponieważ sygnał jest tutaj przesyłany poprzez stabilne łącze internetowe (w formie kodu numerycznego). Duże znaczenie w tym kontekście ma oczywiście prędkość przesyłu danych.

W przypadku omawianych telefonów każda linia odpowiada pojedynczemu numerowi. Oznacza to, że w momencie przychodzenia kilku połączeń na raz odebrane może zostać tylko jedno, natomiast pozostałe oczekują na linii. Na swobodne przełączanie się pomiędzy poszczególnymi rozmowami pozwalają dedykowane przyciski zlokalizowane na obudowie. Niewątpliwą przewagą urządzeń VoIP nad zwykłymi aparatami stacjonarnymi jest zaskakująco niski koszt rozmów, który nie przekracza pięciu groszy za minutę. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o braku jakichkolwiek opłat abonamentowych i ułatwionym montażu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 17 =