Biznes i finanse

Cięcie gazowe – wszystko co musisz wiedzieć

Cięcie gazowe to pojęcie, jakie dotyczy wielu firm. Z pewnością niejedna osoba zadaje sobie pytanie, czego dotyczy to pojęcie. Czym jest cięcie gazowe? Co warto o nim wiedzieć? Jakie zalety ma to rozwiązanie? Czym się odznacza?

Cięcie gazowe

Jest to jedna z najpopularniejszych metod cięcia metali, jaka cieszy się sporym zainteresowaniem wielu firm i odbiorców. Szczególnie jest wykorzystywane do stali niskostopowych i niskowęglowych. Polega na doprowadzeniu strumienia gazowej mieszanki do sporej prędkości, co wpływa na utlenianie i nadtapianie metalu ciętego. Kolejny etap to wyrzucanie produktów w wyniku reakcji utlenienia i metalu ciekłego ze szczeliny cięcia. Nie zapominajmy o tym, że obszar cięcia jest podgrzewany do danej temperatury przez ciepło gazu palnego (mieszanki propan-butan lub acetylenu). 

Cięcie gazowe jest wykorzystywane do rozdzielania stalowych przedmiotów, jakie mają grubość od 3 do 200 mm. Może zostać zrealizowane ręcznie lub za pomocą zmechanizowanej metody. Postawmy na zaufane firmy, które wykonują to zadanie sprawnie i zachowując najlepszą jakość. Doświadczone osoby doskonale wiedzą, jak sprostać wymogom rynkowym. Cięcie gazowe w wielu firmach przebiega zgodnie z zachowaniem staranności. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 10 =