Biznes i finanse

Co to są przesyłki niestandardowe?

Przesyłka niestandardowa określana jest również przesyłką niesortowaną, a w zasadach firm przewozowych to każda paczka lub przesyłka, która odbiega od przyjętych standardów. Każda firma kurierska ustanawia własne, odrębne wytyczne regulujące czym taka przesyłka jest. W obrębie tych zasad mieszczą się przede wszystkim takie parametry jak wymiary i waga. Co zatem do nich należy? Jak rozpoznać paczkę niestandardową?

Przede wszystkim ma większe wymiary niż zwykła, waga jest większa niż dopuszczalna, kształt odbiega od przeciętnego kartonu- sześcianu, zapakowana inaczej niż wskazania w zaleceniach, zawiera nietypową zawartość lub odbiegające od innych zawartych w regulaminie zasad.

Zamawiając przesyłkę niestandardową należy liczyć się z wyższymi kosztami. Aby ich uniknąć, wystarczy zapakować paczkę, tak jak wymaga tego określony przewoźnik. Kiedy nie jest to możliwe, lepiej dowiedzieć się, jakie wytyczne dla tego rodzaju przesyłek uwzględnia określony przewoźnik, np. DPD, co można sprawdzić na https://www.epaka.pl/firmy-kurierskie/dpd/czestochowa.

Lepiej wiedzieć

Jedną z kilku firm kurierskich, która posiada jasne zasady określające przesyłki niestandardowe jest DHL Szczecin to jedno z miast, gdzie jest jego oddział. Oto najważniejsze punkty z regulaminu: przesyłki tego typu, w których gronie znajdują się niesortowalne oraz zawierające przedmioty kruche i podatne na zniszczenie, rozliczane są według specjalnego cennika, który jest wyższy od standardowego. Dla porównania nadanie przesyłki normalnej o wadze 1kg kosztuje 8,55 złotych brutto, natomiast niestandardowej o tej samej wadze już 54,22 złotych brutto.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 18 =