Sposób życia i styl

Co jest potrzebne, aby móc wykonywać treningi w domowym zaciszu?

Wspaniale jest móc ćwiczyć w grupie, motywować się entuzjazmem innych, wprowadzić grafik zajęć na stałe do swojego tygodniowego programu. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na udział w popołudniowych zajęciach. Są zbyt wcześnie, za daleko, za dużo kosztują. Ale przecież zawsze pozostaje opcja samodzielnych ćwiczeń w domu, o dowolnej porze i w komfortowych warunkach. 

Wszystko co potrzeba do ćwiczeń w domu

Aby ćwiczenia w domowym zaciszu przebiegały efektywnie i komfortowo, trzeba spełnić kilka warunków, pierwszym z nich jest odzież. Musi być wygodna i rozciągliwa, reszta nie ma większego znaczenia. Drugim z warunków jest wygodne podłoże. Można oczywiście ćwiczyć na parkiecie czy dywanie, ale każda osoba, która ćwiczyła jogę, w klęku, wykroku w pozycji psa z głową do dołu, wie, jak ważne jest, by mata do ćwiczeń była odpowiednio gruba i antypoślizgowa, jak te dostępne pod następującym adresem https://sklep.bebio.pl/mata-do-cwiczen-sylwetki-p. A jeżeli dodatkowo amortyzuje i wycisza skoki staje się najlepszym z możliwych akcesoriów do ćwiczeń. Optymalnie jest, gdy mata do ćwiczeń posiada pasek, który umożliwia zarzucenie je na ramię, gdy jednak wybierze się opcję wspólnego ćwiczenia. 

Do ćwiczeń w domu przydają się również ciężarki dopasowane wagą do możliwości fizycznych, skakanka, gumy do ćwiczeń, piłka do usprawniania koordynacji i równowagi. I to zupełnie wystarczy, by z czasem pojawiły się efekty. Joga, fitness, pilates to techniki ćwiczeń, które można uprawiać samodzielnie w domu, bez pomocy lub w ślad za radami instruktorek prezentujących swoje treningi w sieci.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + osiem =